DRAFT BLOG

Geleceğin Meslekleri:  Biyomedikal Mühendisliği

Biyomedikal mühendisliği; mühendislik ilkelerinin ve tasarım konseptlerinin tıp ve biyoloji ile birleşerek, sağlık hizmetleri  için uygulanmasıdır. Bu meslek geleneksel olarak "biyomühendislik" olarak da bilinir, ancak bu terim aynı zamanda biyolojik mühendisliği de ifade eder hale gelmiştir. Bu alan, teşhis, izleme ve tedavi dahil olmak üzere sağlık bakımı tedavisini ilerletmek için mühendisliğin tasarım ve problem çözme becerilerini tıbbi biyolojik bilimlerle birleştirerek mühendislik ve tıp arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlamaktadır. Biyomedikal mühendisliği, diğer birçok mühendislik alanıyla karşılaştırıldığında son zamanlarda kendi alanına doğru yönelmiştir. Biyomedikal mühendisliğindeki çalışmaların çoğu, geniş bir alt alan dizisini kapsayan araştırma ve geliştirmeden oluşur. Peki yurt dışında bu bölümü okuyabileceğiniz kaliteli kurumlar hangileridir?

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi
1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları , çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır. Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi öğrencilerine sağladığı geniş imkanlarla da Avrupa standartlarında bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde,  pek çok sosyal tesis bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin faaliyetleri için merkezler kurulmaktadır. Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi modern cihazlarla donatılmış bir bilim merkezine sahip olduğu gibi, Avrupa’nın en köklü bilgisayar merkezlerinden birine de sahiptir. 

Kazan Federal Üniversitesi
Kazan Federal Üniversitesi, günümüzde yerel ve uluslararası işbirliği programlarına katılım gösteren, akademi ve sektör arasında köprü görevi gören, uluslararası alanda üst düzey araştırmalar ve yeniliklerle adından söz ettiren bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Son yıllarda çeşitli uzmanlık merkezleri ve dünya klasmanında araştırma ve eğitim laboratuvarları da kurulmuştur. Kazan Federal Üniversitesi, sağlam stratejisiyle dünyanın en iyi üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Üniversitede doğa bilimleri, fizik, matematik, BT, ekonomi, yönetim, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve hukuk gibi pek çok alanda ve branşta lisans ve yüksek lisans çalışmaları sunulmaktadır.

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi
Her ne kadar ismi "tarım" üniversitesi olsa da bu kurumda birçok program vardır. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Siz de biyomedikal mühendisliği bölümünü yurt dışında okumak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız