DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Geleceğin Meslekleri: Global Üretim Mühendisliği

Geleceğin meslekleri artık mevcut mesleklerin birleşiminden elde edilen “hybrid” olarak adlandırabileceğimiz akademik faaliyet alanlarında şekilleniyor. Farklı disiplinlerin bir araya getirilmesi ve bu birleşik bilimlerin kendilerine özgü mühendislik metotlarının geliştirilmesi, eğitim müfredatları içerisine yerleştirilmesiyle hızla nitelikli uygulayıcılar yetiştirilebiliyor. Uzay seyahatinin yoğunlukla konuşulduğu günümüzde, teknoloji ve üretim sektörlerinin hızlı ihtiyacına karşılık yeni bilgi ve uygulama alanlarının oluşturulması eskisi kadar zaman da almıyor artık. Peki geleceğin meslekleri ya da Global Üretim Mühendisliği nedir?

Karma Mühendislik

Bu yeni mesleklerin en dikkat çekici olanlarından biri de Global Üretim Mühendisliği. Ülkemizde Üretim Mühendisi olarak tanınabilmek için üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitim veren mühendislik fakültelerinde bulunan Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Biyokimya Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Gıda Mühendisliği gibi mühendislik bölümlerinden mezun olma şartı aranmakta. Fakat yavaş yavaş bu ayrı bölümlerde okuması gereken kalifiye elemanların sayısını daha rahat artırabilmek için bu bölümlerin birleştirilmiş müfredat halinde “Üretim Mühendisliği” olarak ele alındığı eğitim programları da açılmaya başlandı. 

Avrupa’da mühendislik eğitimi almak isteyenler için orada da okullar var. Almanya, Macaristan, Polonya gibi ülkelerde, Rusya gibi Baltık ülkelerinde de programlara girmeye başlayan bir bölüm Global Üretim Mühendisliği. Ülkemizde yurt dışında mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin içinde sınavsız, lise diploması ile üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci adayları da var elbette. Diğer mühendislik alanlarında sınavsız öğrenci kabulünün olduğu Rusya, Ukrayna, Azerbaycan gibi ülkelerde henüz Global Üretim Mühendisliği eğitimi veren sınavsız üniversiteler bulunmuyor. Fakat Polonya’da sınavsız eğitim mümkün. 

Polonya, Batı Avrupa’ya nazaran daha uygun yaşam ve eğitim giderleriyle çok tercih edilen bir ülke. Sunduğu yüksek eğitimin kalitesi, burayı Türkiye’den gidecek öğrenci adaylarının tercih etmesinde etkili oluyor. 

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Bu adı 1915 yılında alan üniversitenin eğitim geleneğinin izi, 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer alan okul Polonya’daki en kaliteli teknik üniversitelerin başında geliyor. Eğitim dili İngilizce’dir. Kurum bünyesinde 180’in üzerinde araştırma grubu, organizasyon ve topluluk faaliyet göstermekte, 30’dan fazla çalışma alanında eğitim olanağı sunulmakta. Mühendislik ve teknoloji araştırmaları alanlarında öğrencilerine çok geniş bir eğitim yelpazesi sunan üniversite sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Global Üretim Mühendisliği bölümünü sınavsız okuyabileceğiniz üniversite burasıdır. 

Avrupa’daki diğer sınavsız üniversiteler ve geleceğin ümit vaad eden diğer meslekleri hakkında sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Sitemizde yer alan online iletişim formu üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız