DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Geleceğin Meslekleri:  Yeni Medya ve İletişim

Bu alanı “geleceğin meslekleri” olarak tanımlamak belki o kadar doğru olmaz. Aslında Yeni Medya ve İletişim günümüzün en aktif mesleklerinden biridir denilebilir. Nedir bu Yeni Medya? Artık “eski medya” olarak adlandırabileceğimiz televizyon, radyo, gazete, dergi gibi yayın tekniklerinden farklı olarak dijital teknolojilerin kullanıldığı, anlık içerik paylaşımlarına dayanan medya işletim tekniğidir. Aslında yeni medya adı sizi yanıltmasın; onu her gün takip ediyor ve biz de kendimizce yeni medya tekniklerini kullanıyoruz. Zira Yeni Medya ve İletişim’in çalışma alanı dijital platformlar ve sosyal medya platformlarıdır. 

Nedir bu “Yeni Medya”?

Tabii eskiden internet siteleri vardı ve internette “sörf yapılıyordu.” 2010’lu yıllarda ise bu alanın kendi kendini tüm dünyaya dayatması elbette bir teknik ihtiyaç yarattı. Sosyal medya platformları, arama motorları büyüdükçe bağımsız kullanıcılardan öte resmi veya özel kurumların da kullandığı ortamlar haline gelmeye başladı. Bu trend neredeyse hiçbir zaman - bazı “bilgi paylaşımı” skandallarını saymazsak - düşme eğilimi göstermedi. Twitter, instagram, YouTube gibi platformlar paylaşım ve haberleşme işlevlerinin ötesinde pek çok insan için gelir kapısı haline geldikçe (dijital içerik üreticiliği) bu sitelerin kendi iç dinamikleri, Yeni Medya tekniklerinin altyapısını oluşturmaya başladı. 

Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci adayının tercih ettiği bu bölüm, ülkemizde 4 yıllık lisans programları kategorisine alınmıştır. Yeni Medya ve İletişim dışında bu konuda eğitim veren Yeni Medya ve Gazetecilik, İletişim Tasarımı ve Yeni Medya bölümleri de vardır. 

Neleri kapsıyor?

Yeni Medya ve İletişim bölümlerinin kapsadığı alan kabaca, sosyal medya platformlarında içerik üretimi, dağıtımı gibi uygulamaların teknikleridir. Bu bölümde okuyacak olan öğrenciler Sosyal Medya ve İletişim, Haber Portalı Yaratma, Medya Okuryazarlığı, Göstergebilim, İnternet Gazeteciliği, Video ve Ses Yapım Teknikleri gibi yeni bölümlerle birlikte; Gazete tasarımı, Fotoğrafçılık, Basın Fotoğrafçılığı, Pazarlama İlke ve Teknikleri gibi dersleri de alırlar. 
Bu bölümlerden mezun olacak olan Yeni Medya uzmanları, dijital ortamda kitlesel tüketim için içerikler üretecek, uygun dağıtım araçlarını keşfedecekler. 

Çalışma alanları nereler?

Birçok farklı iş kolunu kapsayan Yeni Medya, günümüzün en hızlı büyüyen karma sektörü olabilir. Artık en basit iş yerinin, bir mahallede kurulan herhangi bir restoranın bile sosyal medyada bulunduğu düşünülürse, bu alanda uzmanlara ihtiyaç var ve daha uzun süre boyunca da gerekecek. Reklam ve medya şirketleri bu alanın uzmanlarını en çok çeken kuruluşların başında geliyor. Bunların dışında gazetecilik, pazarlama, danışmanlık hizmeti veren şirketlerde de yeni medya uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca bu işe yatırım yapacak imkan ve planı olan her işletme bir yeni medya uzmanından faydalanabilir. 

Yeni Medya ve İletişim bölümü ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da eğitim müfredatlarında yer almaktadır. Pek çok Avrupa ülkesinde, bu yeni alanı kaliteli bir eğitim ile keşfedebilir ve dijital kariyerinizi inşa edebilirsiniz. Yurt dışında iletişim, yurt dışında halkla ilişkiler, yeni medya eğitimi gibi konulardaki sorularınız için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız