DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Geleceğin Meslekleri: Atom Mühendisliği

Bir diğer adı Nükleer enerji mühendisliği olan atom mühendisliği;  atomun çekirdeği üzerine pratik uygulamalar yapan bir bilim dalıdır. Bir başka deyişle atom mühendisliği; atomik çekirdeklerin parçalanması (fisyon) veya atomik çekirdeklerin birleştirilmesi (füzyon) veya nükleer fizik prensiplerine dayalı diğer atom altı süreçlerin uygulanmasıyla ilgili mühendislik dalıdır. Bu bilim dalı aynı zamanda tıbbi ve diğer radyasyon uygulamalarının, özellikle iyonlaştırıcı radyasyon, nükleer güvenlik, ısı / termodinamik taşıma, nükleer yakıt veya diğer ilgili teknolojilerin ve nükleer yayılma problemlerinin incelenmesini de içerir. Bu alan aynı zamanda kimya mühendisliği ve elektrik mühendisliği ile işbirliği içerisindedir. 

Atom mühendisliği yurt dışında halihazırda okutulmakta ve alan olarak geliştirilmektedir. Ülkemizde bu alanda pek fazla çalışma yapılmıyor olsa da yurt dışında hem çalışma alanı vardır hem de bölüm olarak üniversitelerde okutulmaktadır. Peki hangi üniversitelerde bu eğitimi alabilirsiniz?

Ukrayna'nın Önde Gelen Kurumu Odessa Politeknik Üniversitesi
Odessa Politeknik Üniversitesi yurt dışında atom mühendisliği okuyabileceğiniz saygın bir kurumdur. Odesa Ulusal Politeknik Üniversitesi (OUPÜ), Ukrayna’nın güneyindeki en eski yüksek teknik eğitim kurumudur. Odesa Politeknik mezunları uzun yıllardır hem Ukrayna’nın hem de dünya bilim ve teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmakta olup yaklaşık 91 ülkeden öğrenci bu kurumda eğitim görmektedir. Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi; eğitim, araştırma ve teknoloji faaliyetleri nedeniyle bugüne kadar şu ödülleri almıştır: Ukrayna Yüksek Konseyi Diploması (1968), Emeğin Kızıl Bayrağı Nişanı (1977), Ukrayna Bakanlar Kurulu Diploması (1998). Bunun yanı sıra üniversite personeli 1977’de Ukrayna Onur Kurulu’na dahil edilmiş, 2001 yılında ise üniversiteye “Ulusal” statüsü verilmiştir.

Odesa Politeknik, günümüzde Avrupa eğitim kurumlarıyla rekabet etmektedir. Üniversite bünyesinde 54 uzmanlık alanında eğitim verilmektedir. Bugüne kadar 80.000’in üzerinde mezun yetiştirmiştir. Günümüzde, dünya genelinde 91 ülkeden yaklaşık 4.000 öğrenci OUPÜ’de eğitim görmektedir. Mevcut durumda üniversite bünyesinde 11 enstitü, 2 fakülte ve 64 departman bulunmaktadır. 

Yurt dışında hayallerinizde bölümü okuyup saygın bir kariyer elde etmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız