DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Geleceğin Meslekleri: Bilişim Sistemleri ve Siber Güvenlik

Bilişim sistemleri artık tüm hayatın altyapısını oluşturuyor. Bundan ne anlıyoruz? Artık yaşama dair her şeyin bilişimsel, yazılımsal veya dijital bir karşılığı bulunuyor. Kitap okuyamayanlar için kitap okumayı sağlayan uygulamalardan tutun, hayal edemeyeceğimiz kadar büyük boyutlarda hesaplama veya tasarım yapabilen yazılımlara kadar tüm yaşam, bilgisayar yazılımları ve kitlesel iletişim altyapıları etrafında şekilleniyor. 

Siber Güvenlik Nedir?

Sosyal medya uygulamaları ve her bireyin, her kurumun online bir varlığının bulunması büyük erişim kolaylığı sağlasa da bu durum beraberinde bir takım güvenlik sorunları getiriyor. Siber dünyada var olan her veri, aslında başka birilerinin saldırısına veya istismarına açık konumda olduğundan dolayı, bu alanda güvenlik sağlayabilecek uzmanlara gittikçe daha fazla ihtiyaç duyuluyor. 

Yurt Dışında Bilişim Okumak

Aslında günümüz dünyasının bir gerçekliği olmasından ötürü bilişim sistemleri ve siber güvenlik uzmanlığı mesleğini “geleceğin meslekleri” arasından saymak o kadar da doğru olmaz. Bu uzmanlara çok yoğun bir talep vardır. Bu taleple doğru orantılı olarak Siber Güvenlik Uzmanlığı eğitimine de yoğun bir talep vardır. Bundan dolayı, bu alana meraklı olan öğrencilerimiz, daha kaliteli bir eğitim bulma umuduyla, rotasını yurt dışı üniversitelerine çevirmektedir. 

Litvanya’da eğitimini alabileceğiniz bu bölüm, ülkenin en büyük üniversitesi olan Vilnius Üniversitesi’nde mevcuttur. Üstelik sınavsız olarak…

Vilnius Üniversitesi

Vilnius Üniversitesi, Litvanya’nın en büyük bilimsel kurumudur. İyi bir üniversite olmakla birlikte çok saygın bir araştırma enstitüsüdür de. Akademik özgürlük, demokratik üniversite ve sosyal sorumluluk gibi değerleri sahiplenmektedir. Litvanya’nın en eski kütüphanesi de buradadır, en güncel şekilde donatılmış modern Bilim, İletişim ve Enformasyon Merkezi de kampüs sınırları içerisinde yer almaktadır. Vilnius Üniversitesi Bilişim sistemleri ve siber güvenlik bölümü, dijital denizleri yeni nesil korsanlardan koruyacak olan yeni güvenlik uzmanı adaylarını beklemektedir. 

Bize Ulaşın

Litvanya’da eğitim alınabilecek üniversiteler, en modern üniversite bölümleri ve daha fazlası hakkındaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız