DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Geleceğin Meslekleri: Biyofizik

Biyofizik nedir? Öncelikle kesin hatları ile belirgin olarak diğer dallardan ayrılmış bir bilim dalı değildir. Çünkü farklı bilimsel disiplinlerin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir “hybrid” bilim dalıdır. Biyofizik, fizik tekniklerini ve prensiplerini biyolojik araştırma ve deney için kullanır. Biyofizik uzmanı fizik, fizikokimya, matematik, elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi bilim dallarındaki teknik ve yöntemleri kullanarak temel biyolojik ve tıbbi problemleri araştırır. 

Bu bağlamda gerçekten de geleceğin mesleklerinden biridir biyofizik. Robotların ve düşünen aygıtların, sinir uçlarına bağlanabilen ve hastalıkları tedavi edebilen cihazların konuşulduğu bir dönemde böyle bir bilimsel metodun ortaya çıkmasına da şaşırmamak gerek. Bu alanda çalışabilecek uzmanlara talep elbette ki gün geçtikçe yükselmektedir. Buna paralel olarak tabii ki de, bu alandaki eğitime yönelik talep de artmaktadır. Bu yüzden, daha kaliteli bir eğitim almak isteyen Türk öğrenciler, bu alanda yurt dışında üniversite eğitimi alma olanaklarını araştırmaktadır. 

Biyofizik eğitimini Almanya, Polonya ve Litvanya’da alabilirsiniz. İsterseniz kısaca, bu bölümü okuyabileceğiniz üniversitelerden kısaca sizlere bahsedelim... 

Almanya: Berlin Humboldt Üniversitesi

1810 yılında kurulan üniversite, 200 yılı aşkın bir eğitim geleneğinin sağlam temelleri üzerinde yükselmektedir. Başkent Berlin’de yer alan kurum, dünya çapında tanınırlığa sahip, saygın bir kurumdur. Mezunları arasında 29 Nobel ödüllü bilim insanı bulunan okul, Biyofizik eğitimini en kaliteli şekilde alabileceğiniz Avrupa üniversitelerinden biridir. BHÜ’yü, Almanya’nın hem eğitim, hem araştırma merkezi olarak ün kazanmış akademik kurumlarının arasında bir üniversite olarak değerlendirdiğinizce, kalitesinin büyüklüğü hakkında net bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Litvanya: Vilnius Üniversitesi

Geleceğin mesleklerinin ustalarını yetiştiren bir önemli üniversite daha. Litvanya’daki en büyük bilimsel kurum olarak ünlenmiş Vilnius Üniversitesi, 1479 yılında kurulmuş son derece köklü bir kurumdur. Akademik özgürlük, demokratik üniversite gibi değerleri benimsemiş ve disiplinlerarası akademik eğitim programlarıyla dünyanın dört bir yanından öğrenci çeken bir üniversitedir. Başkent Vilnius’ta bulunan kampüste Litvanya’nın en eski kütüphanesi, tam teşekküllü bir gözlemevi ve modern bir Bilim, İletişim ve Enformasyon Merkezi bulunmaktadır. Biyofizik eğitimini sınavsız olarak alabileceğiniz kaliteli bir eğitim kurumudur. 

Bize Ulaşın

Geleceğin meslekleri, Avrupa’daki kaliteli modern üniversiteler ve daha fazlası hakkındaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız