DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Geleceğin Meslekleri: Dijital İşletme

Teknolojik gelişmeler sayesinde artık dijital bir dönüşüm çağı yaşamaktayız ve bu hemen hemen her alana yansımış durumda. Dijital dönüşüm hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar  doğrultusunda, en verimli hizmeti verebilmek için organizasyonların gerçekleştirdiği bütüncül dönüşümdür. İşlevlerin ve faaliyetlerin bilişim teknolojileri aracılığı ile gerçekleştirildiği işletme tipine dijital işletme adı verilmektedir. Ülkemizde bu bölüm sadece birkaç üniversitede okutulmaktadır. Yurt dışında ise birden fazla üniversitede dijital işletme eğitimi alabilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir?

BAU International - Almanya
BAU International Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Berlin'in merkezinde bulunan, devlet tarafından tanınan ve kâr amacı gütmeyen bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. BAU International Berlin, öğrencilerinin akademik, kültürel ve dilbilimsel potansiyelini geliştirmeyi ve onları küreselleşmiş bir dünyada uluslararası kariyer fırsatlarına hazırlayan güçlü, yenilikçi ve pratiğe yönelik bir eğitim sunmayı hedeflemektedir. Üniversitede eğitim ve araştırma faaliyetleri, İşletme Fakültesi, Tasarım Fakültesi, İngilizce Hazırlık ve Araştırma Enstitüsü olmak üzere dört birimde devam etmektedir. Tüm programların eğitim dili İngilizce'dir. İngilizce sertifikası almak için gerekli kriterleri karşılamayan öğrenciler için, Berlin International'da ayrıca İngilizce Hazırlık Okulu bulunmaktadır. Adaylar bunun için öncelikle bir Yeterlilik Sınavı'na tabi tutulurlar. İngilizce dilbilgisi yeterli olan öğrenciler birinci sınıftan başlayabilirler. 

BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi - Almanya
BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; Almanya'nın Mannheim eyaletinde kurulmuş olup, bir Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri araştırma enstitüsüdür ve Mannheim Üniversitesi'ne bağlıdır. Enstitü Başkanı Franz Steffens'in önderliğinde BIT, yaklaşık 20 araştırmacıdan oluşan bir kadro istihdam etmektedir. Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ilk olarak Mannheim Üniversitesi'nde bir araştırma grubu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Kurumun eğitimi, standart iş uygulama yazılımlarına hitap etmekte olup, kendisini bilim ve kurumsal uygulamalar arasında bir arabulucu olarak görmektedir. Üniversitede yaratıcılık, girişimci dijital düşünce ve uluslararası niteliğin getirdiği sinerji; fakülteleri zenginleştirip, eğitim-araştırma alanında yeni perspektifleri doğururken 4.0 çağında iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca BITS Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’nin de bir parçasıdır.

Yurt dışında saygın bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve kariyeriniz için en doğru adımı Draft Eğitim ile birlikte planlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız