DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Geleceğin Meslekleri: Finans Mühendisliği

Finans Mühendisliği; şirketlerin finans bölümlerinde yürütülmekte olan mali planlama işlemlerini, teknik donanım ve mühendislik bilgisi ile çözmeyi amaçlayan bir disiplindir. Ekonomi, Finans, İşletme gibi bölümlere alternatif olan bu bölüm yurt dışında sınavsız bir şekilde okutulmaktadır. Özellikle Litvanya, bu konuda başı çekmektedir. 

Litvanya'da Üniversite Okumak
Ülkemizdeki üniversitelerin en büyük handikaplarından birisi bu saygın kurumların öğrenci kabulü açısından akademik bağımsızlığa sahip olmamalarıdır. YÖK’ün ve MEB’in düzenlediği sınavların sonuçlarına tabi olarak öğrenci kabul etmek durumunda kabul eden üniversiteler akademik vizyonlarına en uygun öğrencilerden ziyade en yüksek puanı alan öğrencileri seçmek durumundadırlar. Bu sebepten dolayı sadece okullar değil aynı zamanda öğrenciler de kendi akademik ideallerine yönelik bir okulu her zaman seçememekte ve bu durumun yarattığı olumsuzluklardan dolayı da çoğunlukla yurt dışında sınavsız ve sıralamasız eğitim imkanı sunan ve bu sebepten dolayı daha özerk bir yapıyı bünyesinde bulunduran üniversitelere yönelmektedirler. 

Sınavsız ve sıralamasız yurt dışı eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkelerin başında Litvanya gelmektedir. Yurt dışı eğitime verdiği önem açısından diğer Baltık ülkelerine kıyasla Avrupa’da daha çok tanınan ve takdir edilen Litvanya, özellikle başkent Vilnius’un sahip olduğu kozmopolit öğrenci yapısıyla dikkatleri üzerine çeken bir ülkedir. Telekomünikasyon alanında adını dünyaya duyurmuş olan bir ülke olan Litvanya özellikle bilgisayar teknolojileri ve veri bilimi gibi geçerliliğini teknoloji önem arz ettikçe koruyacak alanlarda fevkalade bir yurt dışı eğitimi seçeneği sunmaktadır.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi
Yurt dışında sınavsız Finans Mühendisliği bölümü okuyabileceğiniz bir kurum olan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştiren, yenilikçi bir üniversitedir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapar. Bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri bünyesindeki 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir. VGTU, Doğu Avrupa'daki en modern merkez olan İnşaat Mühendisliği Araştırma Merkezi'nin yanı sıra Litvanya’nın en büyük Mobil Uygulamalar Laboratuvarı ve “LinkMenų fabrikas” adlı Yaratıcılık ve İnovasyon Merkezi’ni bulundurmaktadır. 500'den fazla uluslararası yükseköğrenim kurumuyla ortak çalışma yürüten VGTU, çok çeşitli uluslararası çalışma alanları ve staj olanakları sunmaktadır. VGTU, yurtdışında Erasmus Değişim Programı kapsamında öğrenim gören öğrenci sayısıyla Litvanya'da liderdir.

Kurumlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız