DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Geleceğin Meslekleri: Güç ve Elektrik Mühendisliği

Güç mühendisliği, özellikle ülkemizde yeni gelişen bir mühendislik dalıdır. Bir diğer adı enerji mühendisliği olan güç mühendisliği, enerji kaynaklarının kullanılabilir hale getirilmesini sağlar ve bunun için mühendislik biliminden beslenir. Bu bölüm, makine mühendisliği ve elektronik mühendisliğinin bileşimidir ve geleceğin meslekleri arasında şimdiden kendine yer edinmeye başlamıştır. Peki yurt dışında hangi üniversitelerde bu bölümü sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz?

Astrahan Devlet Üniversitesi
Astrahan Devlet Üniversitesi, yurt dışında sınavsız bir şekilde bu bölümü okuyabileceğiniz kaliteli okullardan biridir ve Rusya'da yer almaktadır. 1932 yılından bu yana faaliyet gösteren Astrahan Devlet Üniversitesi, son derece prestijli devlet üniversitelerinin bulunduğu ülkenin en iyilerindendir. 6 enstitünün, 21 fakültenin, 82 bölümün ve 40’ı aşkın araştırma kurumunun merkezleri ve laboratuvarlarının bulunduğu üniversite 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 6 yurt binası ve 37 bilgisayar merkezini de içinde bulunduran kurum son teknoloji imkanlarla donatılmıştır. Hazar Bölgesi’nin en büyük çok amaçlı eğitim kurumlarından birisi olan Astrahan Devlet Üniversitesi Rusya’nın en hızlı ve teknolojik modernleşen üniversitelerinden olup önemli Türk üniversiteleri ile de işbirliği yapmaktadır.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi
Mühendislik ve robotik alanında son yıllarda büyük atılımlar yapan Rusya, teknoloji üniversiteleri konusunda pek çok rakibini geride bırakan akademik bir eğitimi öğrencilerine sunmaktadır. Ülkenin sınavsız bir eğitim sistemine sahip olması ve hem İngilizce hem de Rusça dillerinde yüksek öğrenim fırsatı tanıması yurt dışı eğitim konusundaki tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Rusya’nın Krasnodar şehrinde bulunan Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya’da bulunan en iyi teknoloji üniversitelerindendir. 1918 yılından beridir kaliteli bir eğitim veren kurum 45 bilimsel araştırma, uygulama ve tasarım birimiyle birlikte 8 fakülteyi ve 5 enstitüyü, 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personelini de bünyesinde barındırmaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi
Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi, yurt dışında sınavsız güç ve elektrik mühendisliği ve bölümünü okuyabileceğiniz başka bir saygın kurumdur. Kurumun öğrencileri modern teknolojik araştırma ve geliştirme projelerinde yer almaktadırlar. Üniversitenin misyonu başarı ve gençlik unsurlarıyla araştırma ve geliştirme amacıyla, askeri ve endüstriyel sanayi için bireylerin eğitilmesi, mühendislik ve teknoloji uygulanımı konusunda yüksek teknolojinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik çağdaş, temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak, küresel, bilimsel ve eğitimsel dünyaya uyumlu yüksek profesyonel düzeyde sivil ve ahlaki niteliklere sahip mezunların yetişmesine ön ayak olmaktır.

Yurt dışında eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız