DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Geleceğin Meslekleri Neler?

Geleceğin meslekleri neler? Yurt dışında bu mesleklerin eğitimini almak mümkün mü? Yeni dünya düzeni ile birlikte ortaya yeni meslekler de çıkmaktadır. Dolayısıyla bu meslekleri icra edecek kişiler için üniversitelerde buna paralel olarak yeni bölümler açılmaktadır. Hayallerindeki bölümü yurt dışı kurumlarından birinde okumak ve kariyerini sağlam adımlarla atmak isteyen  pek çok Türk öğrencimizin bulunduğunu biliyoruz. Peki  yeni dünya düzeni bölümleri nelerdir? Bu meslekleri icra edecek kişiler hangi kurumlara kayıt olmalıdır? Yurt dışı üniversite rehberi sayılabilecek bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hamburg Üniversitesi'nde Nanoteknoloji Eğitimi 

Almanya'nın kaliteli üniversitelerinden biri olan Hamburg Üniversitesi, geleceğin bilim insanlarını yetiştiren saygın bir kurumdur. Hamburg Üniversitesi, Almanya’daki diğer üniversitelere göre nispeten kısa olan geçmişine rağmen büyük başarılara imza atan insanlar yetiştirmiş ve bünyesinden mezun olanlar ya da akademisyenleri toplamda 6 Nobel ödülü kazanmıştır. Bunun yanı sıra Hamburg Üniversitesi, Kuzey Almanya’daki en büyük araştırma ve öğretim kurumudur ve Almanya’daki en popüler üniversitelerden biridir. Üniversite, uluslararası ve kozmopolit bir yapıya sahiptir ve bilim ve burs dünyasına giriş kapısı olarak nitelendirilen olgunun ayrılmaz bir parçası olarak varlığını sürdürmektedir. Bu anlayış, hem siyasi hem de kültürel bazda "dünyaya açılan kapı" olarak konumlandırılan bir liman kenti olan Hamburg şehrinin kendisinden esinlenmiştir. 

Bologna Üniversitesi'nde Biyomedikal ve Nöromotor Bilimleri Eğitimi 

İtalya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi, yurt dışında eğitim denince akla ilk gelen kurumlardan biridir. Üniversitede 11.000’den fazla araştırma yapılmakta olup, toplamda 400 patentin yanı sıra 147 adet finanse edilen araştırma projesi, 10 SIR (Genç Araştırmacıların Bilimsel Bağımsızlığı) projesi ve 7 bölümler arası Endüstriyel Araştırma Merkezi projesi üniversite bünyesinde yürütülmektedir. Üniversite bünyesinde bir çok eğitim programı sunulmaktadır. Fakülteleri arasında Elektrik, Elektronik ve Bilgi Mühendisliği Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Kültürel Miraslar Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Fakültesi, Klasik Felsefe ve İtalyan Bilimleri Fakültesi, İnşaat, Kimya, Çevre ve Malzeme Mühendisliği Fakültesi, Kimya Fakültesi, Biyomedikal ve Nöromotor Bilimleri Fakültesi ve daha pek çok fakülte bulunmaktadır.

Biyomoleküler Mühendislik Alanında Lider Bir Kurum: Darmstadt Teknik Üniversitesi

Darmstadt Teknik Üniversitesi Almanya üniversiteleri arasında saygın bir konumdadır. Almanya'nın önde gelen saygın üniversitelerinden biri olan TU Darmstadt, "Almanya'nın Silikon Vadisi" olarak da bilinen IT-Cluster Rhine-Main-Neckar'ı kurmuştur. Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz ve Goethe Üniversitesi Frankfurt ile burada ortak çalışmalar yürütmektedirler. TU Darmstadt ve Alman Yapay Zeka Araştırma Merkezi, Alman "Federal Hükümetin Yapay Zeka Stratejisi" nin ortağı olarak seçildi. Kurum ayrıca Avrupa'daki siber güvenlik konusunda en büyük araştırma enstitüsü olan ATHENE'yi işletmektedir.

Kurumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız