DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Estonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Geleceğin Yüksek Maaşlı Meslekleri Hangileridir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geleceğimiz artık daha öngörülebilir hale geldi. Eski bilim kurgu kitapları uzay araçlarını, bilgisayar sistemlerini günümüzdeki halleriyle on yıllar önce tahmin edebiliyorlardı, fakat artık 3-4 yıl sonrasının iş kollarını bile tahmin eder hale geldik. Bu hızın artmasının akabinde elbette, yüksek öğretim kurumlarında da yeni tür eğitim biçimleri ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Avrupa üniversiteleri, bu entelektüel ve sektörel trendleri yakalamakta son derece başarılı oluyor. Geleceğin meslekleri olarak anabileceğimiz pek çok iş kolu bulunuyor. Bu yazımızda bu mesleklerden bazılarını kısaca sizlere tanıtmak istiyoruz. Aslında pek çoğumuzun hayalini kurabildiği, neden var olduğunu anlayabildiği meslek kolları bunlar. Belki de bazılarının yalnızca oyun ve eğlence için kullanılabileceğini düşündüğü şeyler, ciddi meslekler haline gelmeye başladı. İsterseniz hemen, bu mesleklerin neler olduğuna birlikte bir göz atalım.

Sanal Gerçeklik Tasarımcılığı

Sanal gerçeklik (VR), gerçek dünyaya benzer veya tamamen farklı olabilen simüle edilmiş bir deneyimdir. Sanal gerçekliğin uygulamaları arasında eğlence, eğitim ve farklı çalışma alanlarında yer alır. VR tarzı teknolojinin diğer farklı türler arasında, artırılmış gerçeklik ve bazen genişletilmiş gerçeklik veya XR olarak adlandırılan karma gerçekliği içerir.

Sanal Gerçeklik tasarımcıları da bu uygulamaların tasarımcılarına verilen isimdir. Yani kullanıcıların gerçeklik dışında duyularıyla hareket edebileceği, yaratıcı projeler yürütebileceği, oyun oynayabileceği, çalışma faaliyetlerini düzenleyebileceği alanları tasarlayan kişiler bu meslekten sayılır. VR teknolojisi her geçen gün yeni bir atılım yapmakta olduğundan günümüzde, VR tasarımcılığı, geleceğin en önemli mesleklerinden biri olarak görülmektedir.

Sentetik Biyoloji Mühendisliği

Sentetik biyoloji (SynBio), yeni biyolojik parçalar, cihazlar ve sistemler yaratmayı veya doğada zaten bulunan sistemleri yeniden tasarlamayı amaçlayan çok disiplinli bir araştırma alanıdır. Daha kalifiye genetik mühendisliği yetenekleri ve azalan DNA sentezi dizileme maliyetleri nedeniyle, sentetik biyoloji alanı hızla b. büyümektedir. 016 yılında 40 ülkede 350'den fazla şirket sentetik biyoloji uygulamalarına aktif olarak dahil oldu; tüm bu şirketlerin küresel pazarda tahmini net değeri 3,9 milyar dolardır. Buyurun, gelecekteki durumu isterseniz siz tahmin edin.

Akıllı Bina Teknisyenliği

Akıllı Bina Teknisyenliği olarak da düşünülebilecek olan mimari mühendislik, çevresel sistemlerin analizi ve entegre tasarımı gibi binaların planlanması, tasarımı, inşası ve işletilmesini kapsamaktadır. Çok disiplinli yaklaşımla kurgulanan bir mühendislik disiplinidir. HVAC, sıhhi tesisat, aydınlatma, yangından korunma, akustik, dikey ve yatay ulaşım, elektrik güç sistemleri, yapısal sistemler, yapı bileşenleri ve malzemelerinin davranışı ve özellikleri ve inşaat yönetimi gibi konuları ele alır.
 
Bize Ulaşın

Geleceğin en önemli mesleklerini inceleyen bölümleri, yurt dışındaki en iyi üniversitelerde okuyun. Bu konuda size rehberlik için Draft Eğitim her zaman yanınızdadır. Uzman eğitim danışmanlarımızla görüşmek istiyorsanız sitedeki online iletişim formunu doldurun.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız