DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Geleceğiniz İçin Kaliteli Bir Başlangıç: Üsküp Üniversitesi

Üsküp'te yer alan Üsküp Üniversitesi, Kuzey Makedonya'daki en eski ve en büyük devlet üniversitesidir. Adını Bizans Hıristiyan ilahiyatçıları ve misyonerler Cyril ve Methodius'tan almıştır. Üniversitenin bir diğer adı Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi'dir. 2018–19 öğretim yılı itibariyle, üniversiteye toplam 25,220 öğrenci kayıtlıdır. Ayrıca, öğretim ve araştırma kadrosu 2.390 kişidir; bu, üniversitenin kurumlarındaki 300'den fazla üye tarafından da desteklendiği anlamına gelmektedir. Ana eğitim dili Makedonca'dır, ancak İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca eğitim programları da bulunmaktadır.

Üsküp Üniversitesi Hakkında
Makedonya'nın ilk devlet okulu olan Üsküp Üniversitesi, öğrencilerine burs imkanı sağlayan kurumlardan biridir. Kuruluşunda üç fakülte ile Makedonya’da eğitim hayatına  başlamıştır. Şuanda 21 fakülte 5 araştırma enstitüsü ve devasa bir kampüsü ile Makedonya’da eğitim camiasına hizmet vermektedir. Kurum, Makedon halkının (Makedon dili, tarihi, edebiyatı ve kültürü) geleneksel özelliklerini ve değerlerini beslemeye ve uluslararası onaylamaya ve aynı zamanda Makedonya Cumhuriyeti'ndeki diğer etnik toplulukların kültürel değerlerini beslemeye adanmış bir üniversite olarak kendini göstermektedir. Faaliyetinin tüm alanlarında Avrupa normlarına ve standartlarına ulaşmaya kararlı bir kurum olan Üsküp Üniversitesi'nde, günümüzde yaklaşık 50.000 yerli ve yabancı öğrenci mevcuttur. Türkiye de dâhil dünya genelinde yaklaşık 70 ülke tarafından diplomaları tanınmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesi, Makedonya’da eğitim ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. 

Üniversitenin Bölümleri
Makedonya’da bulunan Üsküp Üniversitesi'nde tercih edebileceğiniz bölümler; Dramatik Sanatlar, Makine Mühendisliği, Eczacılık, Bilgi Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği, Teknoloji ve Metalurji, Pedagoji, Elektrik Mühendisliği ve Enformasyon Teknolojileri, İktisat, Filoloji, Felsefe, Hukuk, Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Veterinerlik, Tarım ve Gıda, Mimarlık, Doğa Bilimleri ve Matematik, Mobilya Dizayn Teknolojisi, Güzel Sanatlar, Slav Bölümü Çalışmaları, Orman, Müzik, İnşaat Mühendisliği, Diş Hekimliği, Logopedi, Fizik Tedavi ve Beden Eğitimi'dir. 

Siz de bu saygın kurumda üniversite eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İstanbul, İzmir, Ankara ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız