DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Geleceğinize Vizyon Katmak İçin Vizyon Üniversitesini Tercih Edin

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, gerek sunduğu akademik imkanlarla ve gerekse bütçesinin oldukça uygun oluşu ile yurt dışında üniversite okumak isteyen çoğu kişi için ideal bir tercihtir. Makedonya’nın Gostivar isimli şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın en gözde okullarından biridir. Okul, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe’nin yaygın olarak konuşulduğu 80.000 nüfuslu kentte eğitim hayatını sürdürmektedir.

Yurt Dışında Eğitim

Kaliteli bir üniversite eğitimi almak; iyi bir meslekte çalışmak, iyi bir gelir elde etmek, kendimizi kültürel anlamda geliştirmek istiyorsak yapmamız gereken bir şeydir. Ülkemizde ise bunun yolu, küçük yaşlardan itibaren başlayan bir sınav maratonuna hazırlanmaktan geçiyor. Henüz oturmamış, sürekli değişen ve belki de her geçen yıl daha karmaşık bir hal alan bir eğitim sisteminde öğrenciler hayallerindeki mesleğe ulaşmak için sayısız sınava giriyor ve iyi puanlar almakla da yetinmeyip birbirleri ile yarışmak mecburiyetinde bırakılıyorlar. Yurt dışında ise durum daha farklı. Öğrenciler hayallerinde mesleğin eğitimini almak için uzun ve stresli bir sınav sürecine girmek zorunda değiller. Puan sistemi ile yargılanmayan öğrenciler istedikleri bölümde eğitim alabiliyorlar. Bizim ülkemizden de yeterli puanı alamayan veya yeterli puan alsa bile Avrupa standartlarında eğitim almak isteyen öğrenciler yurt dışında kaliteli okulları tercih ederek eğitimlerini tamamlayabiliyorlar.

Vizyon Üniversitesi İle Vizyonu Geniş Bir Eğitim İmkanı Yakalayın

Türk öğrencilerin yurt dışında eğitim almak için en çok tercih ettikleri üniversitelerden biri Uluslararası Vizyon Üniversitesi. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, hem yurt dışında okumak hem de yabancılık çekmek istemeyen Türk öğrenciler için en doğru seçenek. Gostivar şehrinde Türk nüfusu oldukça yoğunlukta olup Türkçenin yaygın konuşulduğu bir yerdir. Türkçe eğitim veren ve Türkiye’deki ders programlarına uygun hazırlanan eğitim programları sayesinde Vizyon Üniversitesi’nden mezun olan Türk öğrenciler YÖK tanınırlığı konusunda da sıkıntı yaşamamaktadırlar. Eğitim dilinin Türkçe olması, şehirde Türk nüfusunun yoğunlukta olması size kolayca adapte olma avantajı sağlayacaktır.

Avrupa üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve dünyanın en kaliteli 1000 üniversitesinden birine kayıt yaptırmak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerini ziyaret edebilir ve yurtdışı eğitimi konusunda uzman eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız