DRAFT BLOG

Geleceğinizi Parlatan Bir Yıldız: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyor ancak bunun çok pahalı ve maliyetli bir süreç olduğunu düşünüyorsanız size güzel bir haberimiz var. Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında uygun fiyatlarla kaliteli bir eğitim alabileceğiniz üniversitelerin başında gelmektedir. Ayrıca üniversiteye sadece lise diplomanız ile kayıt yapmanız mümkün. Yani üniversite sınavı derdi olmadan hayallerinizdeki bölümü yurt dışında okuyarak geleceğinizi ve kariyerinizi doğru bir şekilde planlayabilirsiniz. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Üniversitenin Fakülteleri
Uluslararası Balkan Üniversitesi, akademik hayatın gerektirdiği önemli bölümlerin hemen hemen hepsini içerisinde bulunduran İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi ve Lisans Fakültesi gibi fakültelere sahiptir. Başkent Üsküp’te bulunan Balkan Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olduğundan dolayı eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizcedir. Bu sayede yüksek öğreniminiz sırasında size İngilizce dilinizi de geliştirme fırsatı sağlayan okul aynı zamanda uygun koşullar sağlandığı takdirde öğrencilerine %100 burslu eğitim görme fırsatı da sunmaktadır. Ayrıca sınavsız olarak ücretli kayıt da yaptırabileceğiniz üniversitenin sunduğu en önemli fırsatlardan birisi de diğer üniversitelere kıyasla daha uygun bir fiyatının olmasıdır.

Üniversitenin Kulüpleri
Üniversitenin bir çok kulübü bulunmaktadır. IBU tiyatro kulübü, üniversite öğrencilerinin ve bölge halkının sanatsal farkındalığını artırmak amacıyla kurulmuş olup, başta tiyatrolar olmak üzere diğer üniversite kulüpleri ile işbirliği içinde tüm saha etkinliklerinin sergilerine ev sahipliği yapmaktadır. Dans kulübünde ise Arjantin Tangosu, Sosyal Latin Dansları (Salsa, Bachata), Modern Dans ve Serbest Stil Dansları (Hip Hop, Break Dance, Trap Dance, Latin dansı) bulunmaktadır. Kulüpte profesyonel eğitmenler eşliğinde kulübün her üyesine eğitimler verilmektedir. Üniversitenin en değerli kulüplerinden biri ise sosyal sorumluluk kulübüdür. Bu bağlamda 
okulun yürütmekte olduğu projeleri;
Huzurevi ziyaretleri,
Hayvan barınağı ziyareti,
"Bir Dilek Tut" prejesi,
Fidan dikimi gibi projelerdir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin farklı ve saygın akademik havasını solumak ve hayallerinizdeki bölümü uygun fiyatlarla okumak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız