DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Geleceğinizi Rusya Üniversiteleri İle Şekillendirin

Mühendislik, işletme, ekonomi gibi alanlarda büyük yatırımlar yapan Rusya, bu gibi sektörlerde kariyer yapmak isteyen öğrenci adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ülke genelindeki üniversitelerde sağlanmaya çalışılan bu yüksek standardın yanı sıra, düşük yaşam maliyetleri ve harç giderleriyle Rusya, üniversite eğitimi konusunda iyi bir konumda. Batı Avrupa üniversitelerine göre buradaki seçenekler, ekonomik anlamda da daha uygun. Sınav engeline takılmadan üniversite eğitimine erişmek isteyenler için de sınavsız eğitim seçeneği sunan birçok üniversite mevcut. 

Rusya’nın Prestijli Üniversiteleri

Peki teknik kariyerini şekillendirmek isteyenlerin, dev yatırımlı işlerde görev almak isteyenlerin tercih ettiği bu üniversitelerden hangileri hakkında ne konuşmak lazım? Size bu konularda bildiklerimizi bir miktar aktarmak istiyoruz. 

Üniversitelerinin ötesinde 19. ve 20. yüzyıllarda insanlık tarihini derinden etkilemiş bir ülke olan Rusya; edebiyat, müzik ve sanat gibi alanlara ilgisi olan kişiler için de gezilip görülesi bir ülke. Başka birçok ülkeden ziyaretçilerin geldiği ülkenin kendisine özgü mutfağını keşfedebilir, kültür ürünlerinde çok karşılaşamadığınız gündelik yaşantısı içinde yer alabilir, günümüzde sahip olduğumuz medeniyete büyük etkiler yaratmış insanları yetiştirmiş Rusya’nın tarihini keşfedebilirsiniz. İşte bu ülkedeki üniversitelerin bazıları…

Nijniy-Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir yüksek eğitim kurumu. Üniversitede mimarlık ve inşaat mühendisliği alanlarının yanı sıra, Harita ve Kadastro, İşletme gibi bölümler göze çarpıyor. “Sivil Mühendislik Fakültesi”, “Çevre Mühendisliği Sistemleri ve Planlama Fakültesi”, “Mimarlık ve Şehirleşme Fakültesi”, “Ekonomi ve Hukuk Fakültesi”, “Beşeri Bilimler ve Sanatlar Fakültesi” ve “Uluslararası Ekonomi, Hukuk ve İşletme Enstitüsü” olmak üzere 5 fakülte, 1 enstitüden oluşmaktadır.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

1724 yılında Çar II. Petro’nun kurduğu okulda Rusya genel standardı olarak bilim ve mühendislik alanlarının yanı sıra, beşeri bilim alanlarında da nitelikli kişiler yetiştirilmiştir. Eğitim dili Rusça’dır. Okul 9 nobel ödüllü bilim insanı yetiştirmiştir: Ivan Pavlov, Biyoloji Uzmanı Ilya Mechnikov, Fizikçi ve Kimyacı Nikolay Semenov, Teorik Fizikçi Lev Landau, Fizikçi Alexander Prokhorov, Ekonomist Alexander Prokhorov, Matematikçi ve Ekonomist Leonid Kantorovich, şair ve oyun yazarı Joseph Brodsky ve Ekonomist Christopher Antoniou Pissarides. 

St. Petersburg ITMO Üniversitesi

Genelde teknoloji, bilişim, biyomühendislik, lazer teknolojileri gibi alanlara odaklanmış olan bu kaliteli okul da St. Petersburg kentinde yer alıyor. Eğitim alanında yatırım yaptığı sektörler bazında, dünyadaki başka araştırma merkeziyle de rekabet içindedir. Bilimsel bir kariyer inşa etmek isteyen potansiyel fizikçiler, biyoloji mühendisleri için yerinde bir seçim. Bunların yanı sıra üniversite Shanghai Cooperation Organisation diye isimlendirilen bir organizasyona üyedir ve bu program ITMO öğrencilerin yurt dışında bir ülkede tecrübe kazanmalarına ve orada kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor. 

Şimdilik bu kadar. Rusya’da yer alan başka üniversiteler hakkında bilgi edinmek, yanıtlayamadığınız sorular ve daha fazlası için uzman eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bunun için online iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşınız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız