DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Geleceğinizi Yurt Dışı Üniversiteleri İle Şekillendirmeye Ne Dersiniz?

Daha kaliteli bir yüksek eğitim almak isteyen Türkiyeli öğrenci adayları yurt dışı üniversitelerinde alabilecekleri eğitim imkanlarını araştırıyor. Ülkemizde aradıkları eğitim olanaklarını bulamayan ve sınav stresine girmek istemeyen yahut sınavlara zaman, enerji ayırabilecek durumda olmayanlar için da Avrupa’da sınavsız eğitim olanakları mevcut. Yurt dışı okullar; bulundukları ülkelere göre, eğitim politikalarının işleyişlerine göre ve kendilerine has sundukları özel avantajlara göre aralarında farklılaşmaktadır. 

İsterseniz gereken sınav süreçlerinden geçerek, Almanya’daki, İngiltere’deki okullarda okuyup yurt dışında kariyer fırsatlarının peşinden gidin, isterseniz hiçbir sınav engeline takılmadan sadece lise diploması ile eğitim alma olanaklarının tadını çıkarın. Seçim burada öğrencinin kendisine kalmaktadır; her koşulda, ülkemizde alamayacağınız tarzda bir yüksek eğitim alacak ve yeni bir dili, kültürü keşfedeceksiniz.

Yurt dışında kaliteli eğitim alabileceğiniz farklı ülkelerden, öne çıkan bazı üniversiteleri birlikte inceleyelim.

Almanya: Berlin Humboldt Üniversitesi

1810 yılında kurulan Berlin Humboldt Üniversitesi, Almanya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. 2010 yılında 200. yılını kutlamış, düzenlenen törenlerde Humboldt’un kurucu ilkeleri, bilim, araştırma ve eğitim anlayışı Berlin’de bir kez daha vurgulanmıştır. Bu okul ayrıca Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Berlin Humboldt Üniversitesi, Haziran 2012’de 11 diğer Alman üniversitesiyle birlikte Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülmüştür. Alman Federal Hükümeti tarafından verilen bu ödül, özellikle “Sorgulayan Zihinleri Yetiştirmek: Bireysellik, Açıklık, Rehberlik” adlı gelecek konsepti için verilmiştir. BHÜ, en iyi 10 Alman üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Polonya: Lodz Üniversitesi

1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Bu okul da Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Rusya: St. Petersburg Devlet Üniversitesi

1724 yılında Büyük Peter’ın kararnamesiyle kurulan St. Petersburg Devlet Üniversitesi, 290 yıldan uzun süredir verdiği eğitim ile bilim, mühendislik ve beşeri bilimler alanlarında temel araştırmalara odaklanmıştır. Rusya’nın en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. Üniversite, Sovyet Dönemi’nde Leningrad Devlet Üniversitesi olarak da bilinmekteydi. 

Yaklaşık 30 bin öğrencinin eğitim gördüğü St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde 6000 akademisyen görev yapmaktadır. 398 ana eğitim programı bulunan üniversite ayrıca 450 ortak üniversite ile 1500 kadar anlaşmaya sahiptir. Master (yüksek lisans) eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok programda İngilizce eğitim verilmektedir. Ayrıca sınavsız eğitim veren Rusya’da olduğu için bu üniversiteye yalnızca lise diplomanız ile başvurabilirsiniz. 

Bize Ulaşın

Avrupa’daki yüksek kaliteli üniversiteler, sınavsız üniversiteler ve merak ettiğiniz konular hakkında uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız