DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Geleceğinizin Temellerini Atarken Tecrübeli Ekibimizle  Draft Yurt Dışı Eğitim Her Zaman Yanınızda

Yurt dışında üniversite okumak bazı açılardan çok daha avantajlı bir tercihtir. Örneğin; gittiğiniz ülkede yabancı dilinizi geliştirebilir ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle sosyalleşebileceğiniz harika bir eğitim fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca yurt içine kıyasla bazı yurt dışı kurumlarının harç ücretleri çok daha uygundur. Eğer siz hem uygun fiyatla hem de kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız özellikle Avrupa'da bulunan saygın okullar bu konuda size yardımcı olmaktadır. Eğer kendiniz için uygun olan mesleği ve bölümü seçemiyor ya da yurt dışında yaşamayı göze alamıyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim ailesi ayrıcalığı ile aklınıza takılabilecek her türlü sorunun yanıtını en doğru şekilde alabilirsiniz.

Sınavsız Bir Üniversite Eğitimi İster Miydiniz?

Sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz saygın yurt dışı kurumları için doğru adrestesiniz. Peki bu prestijli okullar hangileridir? Sınavsız eğitim denince akla ilk gelen okullardan biri Polonya'da bulunan Varşova Üniversitesi'dir. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir.

Polonya'da sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer okul Varşova Teknoloji Üniversitesi'dir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren Üniversite, nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır. Polonya’nın yalnızca en eski değil, aynı zamanda en iyi teknik üniversitesidir; Polonya üniversiteleri sıralamasında kendi kategorisine dokuz yıl üst üste birinci olmuştur. Varşova Teknoloji Üniversitesinde 180’in üzerinde araştırma grubu, organizasyon ve topluluk faaliyet göstermekte, 30’dan fazla çalışma alanında eğitim olanağı sunulmaktadır.

Geleceğiniz için en doğru seçimi yapmak ve yurt dışı kurumları hakkında detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız