DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Gıda Mühendisliği Alanında En İyi Eğitimi Almak İster Misiniz?

Önemli mühendislik dallarından biri olan Gıda Mühendisliği, insanların sağlıklı beslenmelerini hedefleyen bir bilim dalıdır. Gıda mühendisleri teknik ve mühendislik bilgiler yardımı ile gıdaların güvenilir olup olmadığını kontrol ederek denetler. Ayrıca bu alan disiplinlerarası çalışmalar gerçekleştirerek bilimsel faaliyetlerini de sürdürmektedir. Yurtdışında alacağınız saygın bir Gıda Mühendisliği eğitimi ise, sizi geleceğin saygın mühendislerinden biri yapmaktadır. Gıda Mühendisliği alanında en iyi eğitimi almak isterseniz yazımızı dikkatlice okumanızda fayda bulunmaktadır.

Gıda Mühendisleri Nerelerde Çalışabilir?

Pek çok kişinin aklında bu soru olabilir. Bu alanın mühendisleri pek çok işletmede ve yerde çalışarak, iş alanını genişletebilmektedirler. Restoran, fabrika, catering firması ve laboratuvarlarda iş imkanına sahip olan gıda mühendisleri, pek çok özel kuruluşta da kendine iş imkanı bulabilmektedirler. Özellikle yurtdışı bu konuda mezun olan kişilere daha fazla avantaj sağladığı için, bu alanın eğitimini de yurtdışı okullarından birinde almak son derece önemli bir durumdur. Yurtdışında Gıda Mühendisliği alanında en kaliteli eğitimi alabileceğiniz okulları sizler için derledik.

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi ve Gıda Mühendisliği Eğitimi

Adından da anlayacağınız üzere özellikle bu alanda değerli bir yurtdışı eğitimi sunan Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi, Bulgaristan'ın en önemli okullarından biridir. Eğitim dilinin İngilizce ve Bulgarca olduğu Plovdiv Gıda Teknolojileri okulu, Avrupa'nın en iyi Gıda Teknolojileri kurumudur. Üniversite sınavına dahil olmadan, sadece lise diplomanız ile kayıt yaptıracağınız bir okul olan bu saygın kurumda ayrıca YÖK denkliği de bulunmaktadır.

Leibniz Hannover Üniversitesi ve Gıda Mühendisliği Eğitimi

İsmini ünlü filozof  Leibniz’den alan Leibniz Hannover Üniversitesi, Almanya'nın ve Avrupa'nın en prestijli okullarından biri olma özelliğine sahiptir. Eğitim dilinin Almanca olduğu okul, Almanca öğrenmek ve Almanca dilini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir tercihtir. Okulun kayıt dönemi ise genellikle Nisan ayında başlayıp Temmuz ortalarına kadar devam etmektedir. Ayrıca başvuru sonucunun açıklanması Ağustos ayını bulmaktadır.

Münih Teknik Üniversitesi ve Gıda Mühendisliği Eğitimi

Almanya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Münih'te bulunan Münih Teknik Üniversitesi, bir araştırma üniversitesidir. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okulu olan bu saygın kurum, yurtdışında Gıda Mühendisliği eğitimi alabileceğiniz en kıymetli okullardan biridir diyebiliriz.

Dünyanın ve Avrupa'nın pek çok yerinde saygın bir mühendislik eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız