DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Goce Delcev Üniversitesi'nde Sınavsız Okuyun!

Balkanların en renkli ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Goce Delcev Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik mezun olduktan sonra herhangi bir engele takılmaksızın…

35 yıllık birikimi ile 2007 yılında kuruluşunu tamamlayan Goce Delcev Üniversitesi, Makedonya’nın İştip şehrinde bulunmaktadır. Bulunduğu şehri bir öğrenci şehrine dönüştüren üniversite, Makedonya’nın dördüncü devlet üniversitesi olma özelliğini taşır. Üniversite, başkent Üsküp’e 90 km uzaklıkta bulunan merkez kampüs iletoplamda 9 farklı kampüste ve yaklaşık 15 fakültede eğitim vermektedir.

Goce Delcev Üniversitesi, Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma konusunda sınav ve puan engeline takılan öğrenciler için ciddi eğitim kalitesinin yanı sıra, başka ülkelerdeki eğitim harcamaları ile kıyaslandığında öğrenci bütçesine uygunluğu ile dikkat çekmektedir. Hukuktan Bilişime, Ekonomiden Diş Hekimliği ve Tıp bölümlerine kadar 32 farklı bölümde lisans eğitimi veren Goce Delcev Üniversitesi’nde yabancı akademisyenler de dahil olmak üzere 1000’e yakın akademik personel bulunmaktadır. 

Goce Delcev Üniversitesi; Hukuk Fakültesi, Tıp Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Müzik Sanatları Fakültesi gibi neredeyse her alanda eğitim seçenekleri sunarken, aynı zamanda Arkeoloji Enstitüsü, Tarih Enstitüsü, Gıda ve Gastronomi Enstitüsü ve Bilişim Enstitüsünü de bünyesinde barındırmaktadır. Bugün 9000’in üzerinde öğrencisi olan Goce Delcev Üniversitesi’nin bir eğitim yılı Türkiye ile benzerlik göstererek iki dönemden oluşmaktadır. 

Goce Delcev Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi gibi ülkemizde bulunan üniversitelerle ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla Türkiye’den gelen öğrencileri son derece sıcak karşılamaktadır. Aynı zamanda Rusya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerle yürüttüğü çalışmalar ile de dünya çapındaki tanınırlığını arttırarak büyük bir hızla yükselmektedir. 

Üniversitenin eğitim dili Makedoncadır. Fakat bu durum yabancı öğrenciler açısından, üniversitenin vermiş olduğu bir yıllık hazırlık eğitimi ile bir avantaja dönüşmektedir. Farklı sebeplerle ülkelerinde diledikleri bölümü okuma fırsatı bulamayan öğrenciler, Goce Delcev Üniversitesi’nde istedikleri bölümden mezun olmanın yanı sıra, Makedonca gibi eşsiz bir dili de öğrenme fırsatı yakalayacaklardır.

Goce Delcev Üniversitesi, yurtdışında sınavsız eğitim fırsatlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler için herhangi bir kota uygulamasına gitmemektedir. Türkiye kültürlerine yakınlığı ve sıcakkanlı halkıyla Makedonya’nın Türkiye’deki öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen üniversiteleri arasında yer alan Goce Delcev Üniversitesi’ne siz de bir an önce kayıt olmak isterseniz, sınavsız kayıt işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz bölümde eğitime başlamak için acele edin. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız