DRAFT BLOG

Goethe Frankfurt Üniversitesi'nin Kayıt Şartları

Yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri olan Almanya; kaliteli ve saygın okulları ile bilinmektedir. Avrupa'nın güçlü ülkesi olan Almanya'da bulunan üniversiteler, hayallerindeki bölümü yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için biçilmez bir kaftandır diyebiliriz. Bu üniversitelerden öne çıkan ve adını uluslararası arenada duyuran okullardan biri de hiç şüphesiz, Goethe Frankfurt Üniversitesi'dir. Johann Wolfgang Goethe Frankfurt Üniversitesi veya kısaca Frankfurt Üniversitesi; 1914 yılında Almanya’nın Hessen eyaletindeki Frankfurt kentinde kurulan bir üniversitedir. Üniversite kuruluş bakımından diğer üniversitelerden biraz farklıdır. Frankfurt’taki zengin ve aktif liberal halk tarafından kurulan üniversite bu nedenden dolayı "halkın üniversitesi" ünvanını almıştır. 

Goethe Üniversitesi; Avrupa'nın kalbinde, tüm geleneksel fakültelerde lisans ve ileri düzey dereceler sunan oldukça büyük ve saygın bir üniversitedir.  Şehrin içinde bulunan 4 ana kampüste eğitim veren üniversitenin 45.300 öğrencisi bulunmakta ve bu öğrencilerin 6.800’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversite'nin kampüsleri Bockenheim, Westend, Riedberg ve Niederrad bölgelerindedir.  

Avrupa'nın Kalbinde Saygın Bir Yurt Dışı Eğitimi
Çok farklı ve keyifli bir ortama sahip olan tüm kampüsler, elverişli bir şekilde konumlandırılmış ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı oldukça kolaydır. Park benzeri ambiyansı ve güzel traverten yüzlü binalarıyla yeni Westend Kampüsü, Almanya'nın en çekici yerlerinden biridir. Konferans salonlarının yanı sıra kampüste bir bira bahçesi ve birkaç öğrenci dostu restoran ve kafe bulunmaktadır. Riedberg Kampüsü, Goethe Üniversitesi'nde Doğa Bilimlerine ev sahipliği yapmaktadır. 

Coğrafya, Fizik, Biyokimya, Kimya, Eczacılık ve Biyoloji bölümleri bu kampüste yer almaktadır. Modern binalar ve en son teknoloji ürünü tesisler ile bezenmiş olan Riedberg Kampüsü'nde aynı zamanda  laboratuvarlar bulunmaktadır. Doğrudan Main Nehri kıyısında yer alan Niederrad Kampüsü, Tıp Fakültesi ve Üniversite Hastanesi'nin merkezidir. Aynı zamanda yeniden inşa ve genişleme sürecine giren kampüs  modern, yeni ve büyüleyici eski binaların bir karışımını görsel bir şölen eşliğinde öğrencilerine sunmaktadır. 

Bu saygın kurum hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt şartlarını öğrenmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız