DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Gotik Mimarisi İle Büyüleyen İtalya'da  Mimarlık Okumak İster miydiniz?

Büyük, heybetli binaları gördüğünüzde böylesi bir yapıyı ayakta tutan fikirleri, ustalıkla bitirilmiş bir işin arkasındaki hummalı çalışmayı merak ediyor, böylesi bir faaliyetin kurgulayıcılarından mı olmak istiyorsunuz? Belki de çocukluğunuzdan beri hayaliniz mimar olmak ve kendi evinizi yapmaktı ya da herkesin faydalanabileceği dev bir kütüphane tasarlamak isterdiniz... Belki de içinde büyüdüğünüz, sevdiğiniz kentleri güzel binalar ve şehir planlamasıyla daha güzel hale getirmek için çalışmak isterdiniz... Bunun için de yurt dışında mimarlık eğitimi almanın hayalini kurdunuz. Bir de aranız gotik binalar, spaghetti ve opera ile iyiyse İtalya’da mimarlık eğitimi tam size göre!

İtalya pek çok çevrede “Yabancı öğrencilerin Mekke’si” olarak anılan bir ülke. İtalya’daki mimarlık okulları verdikleri yüksek kalite eğitimle uluslararası alanda tanınmış üniversiteler. Ayrıca sektörde öncü konumda pek çok şirketin iletişim dili olan İtalyanca’nın konuşulduğu, kültürel ve sosyal olarak Türklere bir hayli benzeyen İtalyanların yaşadığı tarihi binaların, büyük zengin şehirlerin ve insanlığın entelektüel “yeniden doğuş”unun beşiği. Bir de mimarisiyle, tarihiyle, sanatıyla, zengin mutfağıyla öyle güzel bir ülke ki ünlü besteci Guiseppe Verdi demiş ki “tüm evren sizin olsun, ben sadece İtalya’yı alabilirsem...” 

Bologna Üniversitesi

Burası İtalya’nın değil, Avrupa’nın en eski üniversitesi. Bologna üniversitesi tarihte Avrupa üniversite yapısının belirlenmesi ve şekillenmesinde öncü rol oynamıştır, bu rolünü sürdürmeye de devam ediyor. Zira Avrupa standartlarındaki eğitimin ana hatlarını birleştiren Bologna süreci de bu kentte net bir kimlik kazandı. Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olmak üzere 5 kampüse sahip olan okulun eğitim ve ders dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanların toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır. Ünlü edebiyatçı ve araştırmacı-yazar Umberto Eco 70’li yıllarda bu üniversitede akademisyenlik yapmıştır. İtalya’da eğitim almak isteyen çoğu öğrencinin tercihidir.

Roma Sapienza Üniversitesi

“Sapienza” İtalyanca’da en saf anlamıyla “Bilgi” demek. Büyük ve saygın bir kurum olan Roma Sapienza üniversitesi bu muhteşem kelimenin ağırlığını hakkıyla taşıyabiliyor... 1303’te Papa Boniface VIII tarafından kurulan üniversite bu adı rönesanstan sonra, 1660 yılında almıştır. Yüz bini aşkın öğrencisiyle Avrupa’nın en büyük üniversitesidir. Erasmus değişim programıyla 400’den fazla üniversiteyle partnerdir ve uluslararası varlığını her yıl daha da geliştirmektedir. Dahası, bu mükemmel eğitim kurumunun harç ücretleri benzer kalitesindeki çoğu Avrupa üniversitesine göre daha düşüktür. 

Avrupa’da mimarlık eğitimi almak, en kaliteli okullarda yetkin akademisyenler ve sizler gibi yetenekli öğrencilerle birlikte geleceğinizi kurmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımızla her türlü sorunuza yanıt vermeye ve yol göstermeye hazırız. Online iletişim formunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız