DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Güncellenen Uygun Eğitim Fiyatlarıyla Balkan Üniversitesi

Güncellenen uygun eğitim fiyatları ile Balkan Üniversitesi, Avrupa'nın en uygun üniversiteleri arasında yer almaktadır. Eğer yurt dışında hem sınavsız hem de uygun bir eğitim almak istiyorsanız, Balkan Üniversitesi tercih etmeniz gereken kurumların başında gelmektedir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne çok uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle üstelik yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri Hakkında Genel Bilgiler

Makedonya üniversitelerinin eğitim kalitesi oldukça yüksektir diyebiliriz. Uluslararası standartlarda eğitim alabileceğiniz okullara kabul için herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Bu da sınav engeline takılmadan hayallerinizdeki bölümü okuyabileceğiniz anlamına gelir. Makedonya üniversiteleri Makedonca, İngilizce, Türkçe ve Arnavutça dillerinde eğitim seçeneği sunmaktadır. Yurt dışında Türkçe eğitim almak isteyenler için çok iyi bir tercihtir. Eğitim ve konaklama maliyetlerinin oldukça uygun olması Makedonya’yı kaliteli eğitimi uygun bir maliyetle almak açısından cazip kılar. Bir diğer avantajı ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde vize uygulamamasıdır. Bu da başvuru ve kabul sürecinde hem maliyeti düşürmek hem de zaman açısından oldukça büyük bir kolaylık sağlar. Makedonya üniversiteleri ayrıca uzaktan eğitim imkânı da sunmaktadır.

Hangi Bölümlerde Okuyabilirim?

Kurumda pek çok kaliteli program bulunmaktadır. 2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır.

Yurt dışı okulları hakkında daha sağlıklı bilgi almak için İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız