DRAFT BLOG

Hangi Bölümlerde Uzaktan Lisans Eğitimi Alabilirim ?

Uzaktan lisans eğitimi son derece önemli bir üniversite eğitimi seçeneğidir. Önemi nereden mi gelmektedir? Uzaktan lisans eğitimi, mevcut bir düzeni olan öğrencilerin, o düzenlerini bozmadan okumaya devam etmesi için çok büyük bir fırsattır. Farz edelim ki üniversite eğitimi almadınız veya istediğiniz üniversite eğitiminin dışında bir alan okudunuz. Çalışmaya başladınız, hatta belki de evlendiniz. Ancak bir üniversite okumak ya da istediğiniz üniversite bölümünü okumak içinizde her zaman bir ukde olarak varlığını korudu. Uzaktan eğitim sayesinde içinizde kalan bu ukdenin varlığını gerçekleştirebilir ve mevcut düzeninizi riske atmadan bir üniversite diploması edinebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Süreci Nasıl İşlemektedir

Uzaktan eğitim süreci aslında örgün öğretim sürecine kıyasla çok daha kolay işlemektedir. Herhangi bir üniversitenin uzaktan eğitim programına kayıt yaptırdığınız an kayıt yaptırdığınız eğitim kurumu size ilk yılınızda ihtiyaç duyacağınız materyalleri e-mail veya farklı bir yol aracılığı ile ulaştıracaktır. Eğer teknolojik imkanları gelişmiş bir eğitim kurumuna kayıt yaptırdıysanız bununla birlikte derslere online katılım göstermenizi sağlayacak sistemler de size ulaştırılacak ve böylelikle bulunduğunuz yerden belki de binlerce kilometre uzaktaki kampüsünüze interaktif katılım yapma fırsatına erişeceksiniz.

Uzaktan Eğitim Sürecinde Okula Gitmem Gerekli Mi?

Bu süreçte okula gitmeniz gerekli değildir. Uzaktan öğrenim sürecinde sadece ama sadece yılda 2 defa bulunduğunuz kampüse gitmeniz size şart koşulmaktadır. Bu da yıllık sınavlarınıza girerek önümüzdeki yıl eğitiminize devam edebilmeniz için var olan bir gerekliliktir. Uzaktan okul eğitimi veren pek çok üniversite, bunun oluşturabileceği masrafları göz önünde bulundurarak öğrencilerine uygun konaklama seçeneklerini bu döneme özel sunmaktadır.

Hangi Bölümlerde Uzaktan Eğitim Alabilirim?

Uzaktan okul süreci başlangıçta biraz kafa karıştırıcı olabileceğinden dolayı öğrencilerin aklına pek çok soru gelmektedir. Bu sorularından en önemli olanlardan birisi de öğrencilerin uzaktan öğrenim programında hangi bölümlerde eğitim görebileceğine dairdir. Bu durum her üniversite de aynı olmamaktadır. Ancak Hukuk, Kimya, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi uzaktan eğitiminin olmayacağı düşünülen bölümlerde dahi uzaktan eğitim veren okullar mevcuttur. Aynı zamanda Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi gibi bölümlerde de uzaktan eğitim almanız gayet mümkündür. Uzaktan eğitim diplomalarıyla örgün eğitim diplomaları arasında fark yoktur.

Dünyanın en iyi okullarından birinde uzaktan üniversite okumak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Yurt dışında okumak artık sandığınız kadar zor değil.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız