DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Hangi Bölümlerde Yurt Dışı Üniversitelere  Geçiş İmkanı Vardır?

Ön lisans mezunu öğrenciler, genellikle okudukları bölümleri 4 yıllık bir bölüme tamamlamayı istemektedirler. Ülkemizde bunun için DGS'ye girme ve yüksek puan alma şartı aranmaktadır. Oysa yurt dışında bulunan çoğu kurumda, DGS puanı ya da buna benzer herhangi bir puan aranmaksızın, lisans tamamlama imkanı sunulmaktadır.

Hangi Bölümlerde Sınavsız Bir Şekilde Lisans Tamamlama Yapabilirim?

Türkiye’de lisans tamamlama kapsamında en çok rağbet gören ön lisans programları arasında Adalet Meslek Yüksekokulu, İnşaat Teknikerliği, Anestezi gibi programlar bulunur. Bu programlardan Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinin dört yıllık programlarına geçmek mümkündür. Üstelik bu bölümleri dünyanın en kaliteli kurumlarından birinde sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz! DGS puanınınız ne olursa olsun, yurt dışındaki üniversitelerde lisans tamamlama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik ülkemizde ayıracağınız kaynaklardan daha yüksek meblağlara gerek kalmadan okuyarak dört yıllık bölümlerden mezun olabilirsiniz. Ayrıca, sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra yeni kültürler tanıyarak yabancı dilinizi geliştirebilir, yeni arkadaşlar edinerek vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

Peki Hangi Ülke Bunun İçin Uygundur?

Yurt dışında lisans tamamlama veya yurt dışına dikey geçiş kapsamında tercih edebileceğiniz ülkelerin başında Makedonya gelir. Makedonya, özellikle uygun yaşam koşulları, kaliteli üniversiteleri, Türkçe eğitim seçenekleri ve hem kültürel hem coğrafi anlamda ülkemize yakınlığı nedeniyle her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen bir ülkedir. Balkanların şirin ülkesi Makedonya’da lisans tamamlama için tercih edebileceğiniz bölümler arasında Hukuk, Mimarlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Diplomasi, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi pek çok bölüm bulunmaktadır. Eğer bu bölümlerle bağlantılı bir bölümde ön lisans okuyorsanız veya mezun olduysanız, bahsettiğimiz dört yıllık fakültelere sınavsız geçiş yapabilirsiniz! Makedonya’da sınavsız lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversitelerden kısaca bahsetmek gerekirse, Gostivar kentinde faaliyet gösteren ve tamamen Türkçe eğitim veren tek Avrupa üniversitesi olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu anlamda ön plana çıkmaktadır. Makedonya’nın batısında, Türkçenin yoğun konuşulduğu bir kent olan Gostivar, Türk kültürünü yakından hissedebileceğiniz ve adaptasyon konusunda sorun yaşamayacağınız bir kenttir. Yaklaşık 40.000 nüfuslu Gostivar’da neredeyse her yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilir, kaliteli, konforlu ve uygun fiyatlı konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Lisans tamamlama hakkında daha fazla bilgi almak ve yurt dışı okullarından birine kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız