DRAFT BLOG

Hangi Okullarda Puansız İnşaat Mühendisliği Eğitimi Alabilirim?

Sınavsız üniversitelerin sayısı Avrupa’da her geçen gün daha da artıyor. Balkan ülkelerinde, Doğu Avrupa’da ve Rusya çevresinde bulunan üniversitelerde giriş için herhangi bir sınav başarısı şartı aranmıyor. Bu durum pek çok öğrencinin yüzünü güldürüyor; çünkü sınav stresi ve kaygısı, başarı oranını büyük ölçüde düşürüyor. Bu sebepten dolayı öğrenciler üniversite hayallerinden vazgeçmemek için yurt dışında üniversite eğitimi almak, puansız bölümlerde okumak seçeneklerini değerlendiriyor ve fırsatlarının peşinden koşuyor. Avrupa’da lisans eğitimi almak gittikçe kolaylaşıyor. 

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği sınavsız üniversitelere başvuru yapmak son derece kolay. Yalnızca lise diplomanızı ve not dökümünüzü üniversite yönetimine sunmanız yeterli, ardından vize işlemleriniz ve konaklama, bütçe planlarınız geliyor. Eğer akılcı davranılabilirse her tür bütçe için uygun seçenekler bulunuyor. Özellikle Polonya, Bosna-Hersek ve Makedonya, bu uygun fiyatlı seçeneklerin başında geliyor.

Yurt dışında okumak için gittiğiniz bu sınavsız üniversitelerde pek çok önemli bölüm bulunuyor, hatta hepsi. Mühendislik, tıp, hukuk, mühendislik gibi insan yaşamı için elzem ve kullanışlı olan bilimlerin eğitimi de veriliyor. Ülkemizde ve bölgemizde inşaat sektörü, ekonomik yaşamın en önemli katalizörü olduğu için de Türkiye’den pek çok genç yurt dışında inşaat mühendisliği okumayı seçiyor. 

Şimdi isterseniz, bu bölümü okuyabileceğiniz Avrupa üniversitelerinden bazıları hakkında kısaca bilgi verelim…

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya

Varşova Teknoloji Üniversitesi (VTÜ), Varşova’dadır. Varşova, Polonya’nın eskiden beri başkenti… 1915 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan üniversite 100 yılı aşkın bir eğitim geleneğinin üzerinde yaşamaktadır. Hiçbir zaman eğitim vermeye ara vermemiş, tüm ülkedeki üniversitelerin gelişmesine öncülük etmiştir. Yurt dışında okumak isteyen Türk inşaat mühendisi adaylarının ele alması gereken bir seçenektir.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, Azerbaycan

Başkent Bakü’de yer alan okul 1975’te kuruldu. Azerica, Rusça, İngilizce dillerinde eğitim programları bulunmaktadır. 5 eğitim binası bulunan okulda bir İnşaat Fakültesi ve bir teknik lise yer alır. Uygun fiyatlı bir seçenek olmasının yanında, Azerbaycan’a giden öğrencilerimiz kendilerini evlerinden çok da uzakta hissetmeyecek, kültürel yabancılık çekmeyecektir. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da sınavsız mühendislik eğitimi, inşaat mühendisliği fakülteleri gibi konular hakkında merak ettiğiniz ne varsa bizi arayabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımızla, tüm deneyim ve birikimimizle sizlere hizmet ediyoruz. Bize ulaşmak için online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız