DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Hangi Ülkelerde Puansız Mühendislik Eğitimi Alabilirim?

Avrupa'nın ve dünyanın birçok yerindeki sınavsız üniversitelerde, puansız mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Bu üniversiteler uluslararası arenada eğitim bazında kendini kanıtlamış olup, dünyanın en kaliteli okulları arasında yer almaktadır.

İnsanların mevcut ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan ve  yol, köprü, bina, peyzaj, çevre, inşaat, fizik, kimya, uçak vb. birçok alanda uzmanlaşmaya mühendislik denmektedir. Bu alanda uzmanlaşmak için üniversitelerin mühendislik fakültelerinde eğitim görmek gerekmektedir. Bugün birçok mühendislik bölümü bulunmaktadır: Uçak mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, yazılım mühendisliği, jeoloji mühendisliği, makine mühendisliği bu bölümlerden yalnızca bir kaçıdır.

Ülkemizde bir mühendislik bölümüne girebilmek ve eğitim alabilmek için üniversite sınavına girmek ve nispeten yüksek bir puan almak gerekmektedir. Oysa yurt dışındaki çoğu okul sınavsız öğrenci kabul eder. Peki yurt dışında sınavsız mühendislik bölümleri hangileridir? Bu bölümler hangi kurumlarda okutulmaktadır?

Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Mühendislik Bölümleri

Balkan Üniversitesi, Makedonya'nın önde gelen prestijli kurumlarından biridir. Uluslararası Balkan Üniversitesi yurt dışında hem sınavsız hem de uygun ücretlerle eğitim almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan özel bir okuldur. Bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümleri Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin mühendislik bölümleridir. Saydığımız bu bölümlerde sınavsız mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi

Bilgisayar mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği ve ziraat mühendisliği bölümlerini Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi bünyesinde sınavsız bir şekilde alabilirsiniz. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen IV. Seviye akreditasyonla hizmet veren bu üniversitenin eğitim dili İngilizce ve Rusçadır. 1953 yılından beri yabancılar da bu üniversitede eğitim alabilmektedir.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi

Biyonanoteknoloji mühendisliği, çevre mühendisliği, deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği gibi birçok mühendislik bölümünde sınavsız eğitim alabileceğiniz Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi, Rusya'nın en iyi teknik kurumları arasında başı çekmektedir. Üniversitede bulunan Deniz Mühendisliği Enstitüsü, İngiltere Bilim ve Teknoloji Merkezi ile sıkı bir işbirliği içerisindedir. ADTÜ aynı zamanda Microsoft IT Academy programı dahilinde yazılım ve donanım eğitimi veren az sayıdaki kurum arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Bünyesinde 13.000 aktif öğrenciyi ve 33.000 mezunu bulunduran Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 52 ülkeden 700’ün üzerinde yabancı öğrenciye de eğitim vermektedir. 

Yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz diğer bölümler hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız