DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Hannover'da Yaşam

Genel Bilgiler

Almanya’nın kuzey kesiminde yer alan Hannover, Niedersachsen eyaletinin başkentidir. Şehir Lein Nehri üzerinde yer almaktadır.

Expo 2000’nin de düzenlendiği Hannover, yıl içinde sayısız fuara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca dünyanın en ünlü bilişim fuarlarından biri olan Cebit de Hannover’da düzenlenmektedir.

Hannover, sahip olduğu eğitim kurumlarıyla Niedersachsen eyaletinin başlıca kültür merkezidir. 

Şehirde en genel anlamda ılıman iklim hakimdir. Yılın en sıcak ayı temmuz, en soğuk ayı ise ocaktır. 

Konaklama

Hannover şehri içerisinde, çeşitli kalitelerde, otel, apart otel, hostel ve konuk evi bulmanız oldukça kolaydır. 200’den fazla konaklama alanı, genellikle şehir merkezi, havalimanı ve tren istasyonu çevresine konumlanmıştır. Konaklama alanlarının fiyatları, yaz ve kış aylarında değişiklik göstermekle beraber genellikle 100 - 250 Euro arasındadır. 

Ulaşım

Hannover’da ulaşım oldukça gelmiştir. Özellikle yılın her döneminde sayısız fuara ev sahipliği yapması nedeniyle dünyanın en rahat ulaşım sağlanan şehirlerinden biridir. Hannover’da ulaşım otobüs, tramvay, banliyö trenleri, bisiklet ve taksi ile sağlanır. 

Taksi fiyatlarının yüksek olması sebebiyle topla taşıma araçlarının kullanım oranı oldukça yüksektir. 7/24 çalışan toplu taşıma araçları arasında en sık kullanılanlar otobüs ve tramvaylardır. 200 farklı otobüs hattı ve 4 ana tramvay hattı bulunmaktadır. Bu 4 ana tramvay hattı da kendi içinde 17 yan hatta ayrılmaktadır. Şehrin neredeyse her noktasına tramvay ile ulaşmak mümkün olup, otobüs hatları da tramvay hatları ile bağlanmıştır. 

Yeme - İçme

Alman mutfağı ağırlıklı olarak kırmızı etten oluşsa da Hannover şehrinin yemek kültürünü deniz ürünleri oluşturmaktadır. Steinhude Gölü'nden tutulan yılanbalığının tadına bakabileceğiniz gibi kabuklu kıyma adını da verdikleri Calenberger Pfannenschlag ve kırmızı ve beyaz etlerden yapılmış sosislerin ızgarada pişirilmiş halleri olan Schlachteplatte de yöresel tatlar arasındadır. Ayrıca vejetaryenler için kızartılmış veya tütsülenmiş kıvırcık lahana ve kuşkonmaz ile yapılan bir sebze yemeği olan Spargel oldukça uygun yöresel yemeklerdendir.

Hannover’de her Alman şehrinde karşılaşabileceğiniz Alman pastası ve ünlü Alman çikolatalarının yanı sıra Welfenspeise adlı tatlıyı da deneyebilirsiniz. 

Sosyal Aktiviteler

Yılın her döneminde düzenlenen fuarlara katılabileceğiniz gibi Hannover’in muhteşem doğası ve yeşil alanları da haftasonu tatillerinizi geçirmek için oldukça keyifli bir aktivite olacaktır. Herrenhausen Bahçeleri, Maschsee Gölü ve Hannover Hayvanat Bahçesi bu muhteşem doğaya tanık olabileceğiniz yerler arasındadır. 

Ayrıca şehirde tarihi bir gezintiye çıkmak isteyenlerin ilk tercihleri; masallara ilham kaynağı olan Marienburg Şatosu, Hannover’in tarihi şehir bölgesi olan Altstadt (Eski Şehir), Neues Rathaus (Yeni Belediye Binası) ve Sprengel Müzesi olmaktadır. 

Tüm bunların yanında ülkemizdeki adı Ekim Festivali olan Oktoberfest de Hannover’da gerçekleştirilmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız