DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Harç Ücretleri Uygun Yurt Dışı Üniversiteleri

Yurt dışında eğitim almak isteyen çoğu kişi, elbette ki bu kararı öncelikle maddi koşullarına göre vermektedirler. Eğitim kalitesi son derece büyük önem taşımaktadır fakat sonuçta giderler yalnızca üniversite masrafları ile sınırlı değildir. Değerlendirilmesi gereken konular arasında gidilecek olan ülkede ne kadar kalınacağı, o ülkenin yaşam giderlerinin miktarı vs. gibi bir dizi önemli konu da bulunmaktadır. 

Hangi Ülkeler?

Her ülke kendisine özgü farklı avantajlar barındırmaktadır elbette ve bu durum herkesin amaçlarına, isteklerine, hayallerine göre farklılıklar göstermektedir. İnsanlar kendilerine hem maddi hem manevi en uygun üniversiteyi bulmak için yoğun araştırma süreçlerinden geçmektedirler. Bu gibi zamanlarda kafa karışıklığı yaşamak, kararsız kalmak da son derece normaldir ve Draft Eğitim de uzman eğitim danışmanlığı hizmetleri ile bu gibi konularda öğrencilere yardımcı olmak için vardır. Gelin, uygun fiyatlı yurt dışı okullarını birlikte değerlendirelim!

Yurt dışında eğitim için uygun fiyatlı üniversiteler nerelerde bulunabilir? Avrupa haritasında doğuya doğru ilerledikçe eğitim ve yaşam giderleri uygunlaşmaktadır, dolayısıyla belki, örneğin Rusya’da üniversite eğitimi almayı düşünebilirsiniz. Aynı şekilde Ukrayna’da eğitim, Azerbaycan’da eğitim de benzer ölçüde uygun fiyatlı üniversitelerle mümkün olabilmektedir. Şimdi kısaca, bu ülkelerdeki üniversitelerin bazılarını inceleyelim.

Azerbaycan: Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Üniversitesi 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 yılında Sovyetler Birliği, Azerbaycan'da okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. 

Ukrayna: Karazin Kharkiv Üniversitesi

Kharkiv,Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi'nde lisans, yüksek lisans, master, doktora programları bulunmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi 'nin Akreditasyon seviyesi IV’dür. Karazin Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. KHarkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.

Rusya: Kuban Devlet Üniversitesi

1920 yılından bu yana Rusya’da faaliyet göstermekte olan Kuban Devlet Üniversitesi akademik kadrosu içerisinde 35 profesörü, 108 öğretim görevlisini, 17 fakülteyi bulunduran bir eğitim kurumudur. Teknik ve sosyal bilimler alanında son derece gelişkin bir eğitim veren Kuban Devlet Üniversitesi Rusya’nın Kuban Eyaleti’nin Krasnodar isimli en yoğun nüfuslu şehrinde bulunmaktadır. Devlet üniversiteleri içinde kendini ispatlamış, köklü ve saygın üniversitelerden biridir.

Bize Ulaşın

En uygun fiyatlı yurt dışı üniversiteleri, Avrupa’daki kaliteli sınavsız üniversitelerle ilgili merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bize ulaşmak için internet sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız