DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Hem Eğitiminize Hem de Ekonominize Katkı Yapacak  Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna özellikle öğrenci dostu olması ile bilinen bir ülkedir. Ukrayna'da eğitim hayatı ve yaşam maliyetleri oldukça düşüktür. Ayrıca bünyesinde bulunan saygın okullar Ukrayna'nın en büyük ve köklü okulları olup aynı zamanda oldukça ekonomik okullardır. Ayrıca Ukrayna, 1990’lardan bugüne eğitim konusunda yaptığı reformlarla dikkat çekmeyi başarmış bir ülkedir. Bereketli toprakları ve değerli akademisyenleri olan bu ülke, entelektüel açıdan kendisini geliştirmek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Uzun zaman boyunca büyük aydınlar yetiştirmiş olan Ukrayna, bugün de akademik açıdan bu mirasına sahip çıkmaktadır. Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında bulunan Ukrayna üniversiteleri ise, modern ve çağdaş eğitimin verildiği saygın kurumlardır.

Ukrayna’da bulunan üniversitelerin sunduğu en önemli avantajlardan birisi de sınavsız eğitim seçeneği sunmasıdır. Türkiye’deki sınav sisteminin stresine katlanmak istemeyen öğrenciler bundan dolayı Ukrayna’da üniversite okumayı tercih etmektedirler. Ukrayna’daki üniversiteler aynı zamanda ülkenin akademik geçmişinden dolayı da öğrencilerine geniş çaplı araştırma seçenekleri sunmaktadırlar. Peki bu saygın kurumlar hangileridir?

Hem Ekonomik Hem Prestijli Bir Kurum: Sumy Devlet Üniversitesi

Ukrayna’nın Sumy şehrinde bulunan Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğu bölgesinde yer alan bir eğitim kurumudur. 1948 yılından bu yana akademik eğitim veren üniversite köklü geçmişini geleceğe dair kuvvetli bir vizyonla birleştirmeyi başarmıştır. “Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi” sıralamasında kendisine yer bulan Sumy Devlet Üniversitesi’nin en önemli avantajlarından birisi ise ücretleridir. Diğer üniversitelere kıyasla daha uygun olan ücretlerin yanı sıra üniversite kampüsünde sunulan sosyal olanaklar o kadar gelişmiştir ki çoğu zaman öğrencilerin kampüsün dışına çıkmasına gerek kalmamaktadır ve bu sayede okulda eğitim gören kişiler sosyal imkanlardan geri kalmadan eğitim hayatlarına odaklanma fırsatı bulurlar. Öğrencilerine sağladığı imkanlar kadar akademik başarısıyla da adından sık sık söz ettiren Sumy Devlet Üniversitesi, kalifiye bir yurtdışı eğitimini tanınmış bir kurumda almak isteyen öğrencilerin yapabileceği tercihler arasında en güveniliridir.

Ukrayna'nın Bir Diğer Saygın Ve Ekonomik Kurumu: Kharkiv Politeknik Üniversitesi

Ukrayna’da bulunan Kharkiv Politeknik Üniversitesi Doğu Avrupa’daki en eski eğitim kurumlarından birisidir. Mühendislik alanında adını duyurmuş olan eğitim kurumu bu alanda Ukrayna’da eğitim veren en köklü üniversiteler arasındaki yerini her sene muhafaza ederek adından sıkça söz ettirmektedir. Kharkiv Politeknik Üniversitesi 100’den fazla alanda eğitim veren ve öğrencilerine kusursuz bir teknik eğitim imkanı sunan bir üniversitedir.

Ekonomik ve saygın Ukrayna üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizleri ziyaret edebilir ya da iletişim formunda bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız