DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Hem Uzaktan Eğitim Hem Yurt Dışında Üniversite:  Dgs'ye Girmeden Lisans Tamamlamak

DGS'ye girmeden, uzaktan eğitim sistemi ile lisans tamamlama yapabileceğiniz pek çok kaliteli yurt dışı üniversitesi bulunmaktadır. Lisans tamamlama fikri, iki yıllık bir ön lisans programından başarıyla mezun olmuş pek çok öğrencinin hayalidir. Bu hayalin temelinde ise, okumuş olduğu ön lisans programını, dört yıllık bir üniversiteye tamamlayarak iş hayatına daha güçlü bir şekilde girebilme fikri yatar. Özellikle yurt dışında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama kolaylığı sayesinde öğrenciler mevcut yerlerini terk etmeden dört yıllık bir okuldan mezun olurlar.

Lisans tamamlama aynı zamanda dört yıllık bir bölüm isteyip, bu bölümün iki yıllığını kazanmış öğrenciler için de harika bir fırsattır. Bunun sebebi ise Dikey Geçiş Sınavı sayesinde iki yıllık ön lisans yapmış öğrencilerin hayalini kurdukları dört yıllık bölüme geçiş yapabilecek olmalarıdır. Örneğin, Adalet mezunu bir öğrenci aslında Hukuk istemiş olabilir. Ancak üniversite puanı Hukuk bölümünü kazanmaya yetmediyse, Adalet bölümünü tercih etmiş olabilir. Bu bölüm daha sonra onun Hukuk okumasına engel değildir. Zira Adalet bölümünü bitirdikten sonra Dikey Geçiş Sınavı ile yeterli puanı aldıktan sonra Hukuk bölümüne geçiş yapabilir. Bununla birlikte, Adalet okumaya karar vermiş bir öğrenci daha sonra dört yıllık bir eğitim almak istediğine karar verebilir. Bu kararın sonrasında da DGS’ye girerek eğitimini dört yıllık bir lisans programına tamamlayabilir. Süreç her ne kadar ülkemizde bu şekilde ilerliyor olsa da, yurt dışında daha farklıdır. Yurt dışında sınavsız bir şekilde, DGS’ye girmeden lisans tamamlama eğitimi almanız mümkündür.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama İmkanı

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurt dışında lisans tamamlama dendiğinde akla gelen ilk eğitim kurumlarındandır. Türkçe’nin sık konuşulduğu ve Türk nüfusun yoğun bulunduğu Gostivar’da bulunan kurum aynı zamanda Türkçe eğitim vermektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Kurumun müfredatı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinin müfredatına paralel hazırlanmıştır. Bölümleri arasında Bilişim Mühendisliği, Hukuk, İktisat, Mimarlık, Psikoloji vb. bulunan okul aynı zamanda İstanbul’a sadece bir saatlik bir uçuş uzaklığı mesafesindedir.

Avrupa’da uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz tek ülke Makedonya değildir. Sınavsız lisans tamamlama eğitimi alabileceğiniz bir diğer ülke Ukrayna'dır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi; Mekatronik ve Yönetim Sistemleri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği ve Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Teknik Hizmetler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Proses ve Gıda Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, Uzaktan ve Mektupla Eğitime Yönelik Eğitim ve Araştırma Enstitüsü gibi çok çeşitli eğitim ve araştırma enstitülerine sahip olan köklü bir üniversitedir. Bölümleri arasında ise Bilgisayar Mühendisliği’nden Ekonomi’ye, Gıda Teknolojileri bölümünden Tarım bölümüne, İşletme bölümünden Kamu Yönetimi bölümüne kadar bir çok bölüm bulunmaktadır. Ukrayna’da lisans tamamlama eğitimi alabileceğiniz bir diğer okul ise Harkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi’dir. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz kurum bünyesinde 19 bölüm ve bir eğitim laboratuvarı bulunmaktadır.

Yurt dışı okulları hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi almak, yurt dışındaki lisans tamamlama programlarının hangileri olduğunu öğrenmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Ancak koronavirüs sürecinde bizler de evden çalıştığımız için, bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. Yurt dışı eğitimi konusunda kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız, size en uygun olan üniversiteyi bulma konusunda yardımcı olabilir ve bu sayede kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız