DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Her Gün Gelişen Teknolojiyle Beraber  Ortaya Çıkan Meslek Dalları

Günümüzün küreselleşen dünyasında artık meslekler ve dolayısıyla üniversitelerde okutulan bölümler de hızla gelişmekte ve değişmektedir. Çağın getirdiklerini yakalamaya çalışan öğrencilerimiz için meslek ya da bölüm seçimi bir miktar kafa karıştırıcı olabilir. Ancak iyi bir yönlendirme ile kariyerine sağlam adımlarla başlamak isteyen kişiler, kendilerine uygun mesleği seçebilir ve bu sayede iş açısından daha mutlu bir birey olabilirler. Peki her gün gelişen teknolojiyle beraber ortaya çıkan meslek dalları hangileridir? Bu bölümler hangi okullarda okutulmaktadır?

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Yeni Medya Ve İletişim Bölümü

Yeni Medya ve İletişim Bölümü;  günümüz medya iletişimi için disiplinlerarası bir yaklaşımla geleceğin medya profesyonellerini yetiştirmeyi amaçlayan bir programdır. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi, bu bölümü okuyabileceğiniz yurt dışı kurumlarının başında gelmektedir. 2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır.

EU Business School - Aile İşletmesi Yönetimi Bölümü

Aile işletmesi, yönetimsel olarak akraba ilişkileriyle idare edilen ve sürekli büyümeye çalışan oluşumlardır. Aile İşletmesi Yönetimi bölümü okuyabileceğiniz kurumların başında ise EU Business School gelmektedir. Montrö, Cenevre, Barselona ve Münih gibi şehirlerde yer alan ve tüm Avrupa kıtasını kapsayan EU Business School, iş yönetimi ve işletme gibi alanlarda verdiği kalifiye eğitim ile bu branşın en güçlü üniversitesidir. Fiziki kampüsleriyle beraber online eğitimi de bünyesinde barındıran kurum, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını içinde barındırmaktadır. Eğitim dili İngilizce olan okulda, dersler mevcudu az sınıflarda verilir ve hemen hemen her öğrencinin katılımda bulunabileceği, kültürel açıdan zengin bir atmosferi barındırırlar. 26.000 kişilik mezun ağına sahip okul, bundan ötürü, bünyesinden çıkış yapacak öğrencilere güçlü bir sosyal ağ imkânı sağlayarak, kariyerlerinin doruk noktasına gidecek adımları atarken destek almalarını garanti altına alır. Yurt dışında ve özellikle Avrupa’da özel bir üniversitede eğitim hayatı görmek isteyen öğrenciler, EU Business School ayrıcalığı ile donanımlı bir eğitim hayatına sahip olurken, Avrupa’nın yüksek önem arz eden ve uluslararası pek çok kariyer fırsatına ön ayak olabilecek bir mezuniyetin de fırsatını yakalayacaklardır.

Keyifli ve harika bir yurt dışı eğitimi imkanı için diğer partner okullarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir ve eğitim danışmanlarımızdan bir çok konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız