DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Hukuk Alanında Lisans Eğitimi Almak İsteyenler İçin Fırsatlar

Yurt içinde alınacak bir Hukuk eğitimine kıyasla Avrupa’da alınacak bir Hukuk eğitimi, uluslararası bir kariyer açısından çok daha avantajlı bir seçimdir. Özellikle sadece lise diploması ile başvuru yapabileceğiniz yurt dışı üniversiteleri, hayali Hukuk okumak olan pek çok kişi için oldukça avantajlı okullardır diyebiliriz. Bu okullar aynı zamanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almakta olup, yüksek kalitede eğitim vermesi ile bilinmektedir.

Çok sayıda Avrupa ülkesi akademik açıdan yeterli bir Hukuk eğitimi sunmasına karşın bu ülkelerin içinde dahi eğitimlerinin kusursuzluğu ile öne çıkan örnekler bulunmaktadır. Bu örneklerin başında modern uluslararası hukukun temellerini atan Almanya gelmektedir. Sahip olduğu yüksek toplumsal refah seviyesini detaylı ve eksiksiz bir şekilde uygulanan bir hukuk sistemine borçlu olan Almanya bu sebepten dolayı yurt dışında hukuk eğitiminin kalifiye bir anlayışla verildiği ülkelerin başında gelmektedir. Çünkü bu ülke, hukukun toplum düzeni ve uluslararası ilerleme kapsamındaki önemini çok iyi anlamıştır.

Almanya'da Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz Kaliteli Bir Okul: Bonn Üniversitesi

Almanya'da Hukuk eğitimi alabileceğiniz kaliteli bir okul olan Bonn Üniversitesi, Hukuk eğitimindeki saygın ve kusursuz müfredatı ile tanınmaktadır. Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn Üniversitesi veya kısaca Bonn Üniversitesi, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Bonn kentinde kurulmuş kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Üniversite mevcut haliyle 18 Ekim 1818 tarihinde lll. Frederick William tarafından kurulmuştur ve 1777 yılında kurulan Köln Prens Seçmen Akademisi’nin bir devamı niteliği taşımaktadır.

Jena Üniversitesi ve Hukuk Eğitimi

Almanya'nın bir diğer kaliteli üniversitesi olan Jena Üniversitesi; Alman Araştırma Vakfı, Alman Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Avrupa Birliği ve diğer vakıf ve kaynaklar tarafından desteklenmekte olup, uluslararası alanda da birçok partneri bulunmaktadır. Üniversite, kuruluşundan bu yana Jena şehrini uluslararası bir akademi merkezi olarak haritaya yerleştirmiştir. Bugün Jena Üniversitesi Almanya’nın Thüringen eyaletindeki tek kapsamlı üniversitedir ve dünyanın her yerinden öğrencilerin yanı sıra bilim adamlarının da ilgisini çekmektedir.

Elbette Avrupa'da ya da dünyanın pek çok yerinde kaliteli bir şekilde Hukuk eğitimi alabileceğiniz pek çok okul bulunmaktadır. Bunlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve doğru bir şekilde karar vermek için talep formumuzdan bize ulaşabilir veya İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız