DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Hukuk Eğitiminizi Avrupa'nın Seçkin Kurumlarında Almaya Ne Dersiniz?

Günümüzde bildiğimiz anlamdaki modern hukukun temelleri başta Avrupa olmak üzere Batı dünyasında atılmıştır. Buradan hareketle ülkemizdeki pek çok öğrenci adayı, bu alanda en iyi eğitimi alabilmek için rotalarını Avrupa’nın en iyi hukuk fakültelerine çevirmekteler. Asırları deviren eğitim gelenekleriyle bu üniversiteler, yurt dışında hukuk eğitimi almak için en seçkin kurumlar olarak gösterilmektedirler.

Avrupa’da hukuk eğitimini en iyi seviyede almak isteyenlerin seçenekleri kısıtlı değil. Farklı ülkelerin sundukları kendilerine özgü avantajlar bulunmakta. Her tür bütçeye, her tür kültürel arka plana uygun seçenekler var. Önemli olan, doğru ve ilkeli bir eğitim danışmanlığı rehberliğinde size ve hedeflerinize en uygun üniversiteleri, ülkeleri seçebilmektir. Bu anlamda Draft Eğitim Danışmanlığı, yurt dışı eğitim sürecinizin her alanında yanınızda olmaya ve uzman rehberlik hizmeti sunmaya aday ve yetkindir.

Şimdi size bu seçkin kurumlardan bazılarını tanıtmamıza izin verin.

İtalya: Bari Üniversitesi

1925’te kurulan Bari “Aldo Moro” Üniversitesi, İtalya’nın 58 devlet üniversitesinden biri olup günümüzde Bari, Brindisi ve Taranto kampüslerinde 60.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Avrupa’nın en kaliteli devlet üniversiteleri arasında sayılmaktadır. Üniversitenin adı, en ünlü öğrencilerinden biri olan Aldo Moro’dan gelir. Ünlü devlet adamı Aldo Moro, Bari Üniversitesi’nde birkaç yıl Ceza Hukuku dersleri vermiştir. Bari Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim programları bulunmaktadır. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, doktora seviyesinde bilimsel araştırmalara büyük önem verilmektedir. 

İspanya: Barselona Üniversitesi

Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olup çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Yürüttüğü araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi’nde yürütülen faaliyetler Avrupa genelinde bir kriter haline gelmiştir.

Bunun yanı sıra Barselona Üniversitesi, en az adını veren Barselona şehri kadar kozmopolit ve dışa dönük bir üniversitedir. BÜ’de eğitim gören öğrenciler muazzam sosyal ve akademik olanaklardan faydalanırlar. Bu okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Almanya: Leibniz Hannover Üniversitesi

Adını ünlü filozof ve matematikçi Leibniz’den alan Leibniz Hannover Üniversitesi veya kısaca Hannover Üniversitesi Almanya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Mevcut durumda 29.781 öğrencisi bulunmakta ve bu öğrencilerin %17’lik bir kısmı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.  Bu okul da Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Ayrıca üniversite 9 fakültede 80’den fazla enstitüde 3.203 araştırmacı öğretim üyesi ve bunların içinde bulunan  334 profesör çalışma yürütmektedir. Bunların dışında Üniversitede 1.652 teknik ve idari personel görev yapmaktadır. Üniversite’nin ana binası Welfengarten’da bulunan Welfenschloss Kraliyet Sarayı’dır. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da yüksek kaliteli hukuk eğitimi, sınavsız üniversiteler ve yurt dışı eğitimi hakkında sormak istediğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Buna adım atmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız