DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Hukuk Fakülteleri Evinizde: Uzaktan Eğitim ile Yurtdışında Hukuk Okuyun!

Hep hukuk okumanın hayalini kurdunuz, ancak hayatın karşınıza çıkardığı bazı engeller nedeniyle fırsat bulamadınız mı? Belki sınav engeline takıldınız, belki de çalışma hayatınızın seyrini değiştirmek istemediniz. Eğer işinizden veya sevdiklerinizden ayrılmamak, düzeninizi bozmamak istiyorsanız size güzel bir teklifimiz var: Uzaktan eğitimle hukuk fakültesinden mezun olabilirsiniz, üstelik yurtdışında!

Uzaktan eğitim, giderek artan küresel entegrasyonun ve baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojinin olanak tanıdığı yeni bir eğitim konseptidir. Uzaktan eğitimde dersler online materyaller üzerinden işlenir ve öğrencinin bireysel çalışmasını destekleyici materyallerle desteklenir. Dolayısıyla, devam zorunluluğu olmadan istediğiniz bölümü okuyabilir, bulunduğunuz yerden diploma alabilirsiniz! Bu yeni eğitim konseptinde sadece yılda iki kez sınavlara bizzat katılmanız gerekecektir.

Uzaktan eğitimle hukuk okumayı düşünüyorsanız, Makedonya’da bulunan partner okullarımız tam size göre. Makedonya’da uzaktan hukuk okuyabileceğiniz okullarımızdan ilki Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türk üniversitelerine paralel bir müfredatı takip ettiği ve Türkçe eğitim sunduğundan dolayı, uzaktan eğitimle hukuk okumak isteyen adayların ilk tercihlerinden biridir. Ayrıca Avrupa’da tamamen Türkçe müfredatla akreditasyon alan ilk ve tek üniversitedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin bulunduğu Gostivar, yaklaşık 80.000 nüfuslu şirin bir şehir olup Türkçenin yoğun konuşulduğu bir yerdir. Ayrıca, sınavlara girmek için şehre gittiğinizde çeşitli konaklama seçeneklerinden birini tercih ederek rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Gostivar’da apart otel, otel ve ev kiralama gibi seçenekler mevcuttur. 

Makedonya’da uzaktan hukuk eğitimi için tercih edebileceğiniz ikinci seçenek, başkent Üsküp’te faaliyet gösteren FON Üniversitesi’dir. 2003’te kurulan FON Üniversitesi, günümüz itibariyle Avrupa standartlarında eğitim veren son derece modern bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Uluslararası camiadan akademisyenleriyle güçlü bir eğitim kadrosuna sahiptir. Bununla birlikte, FON Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin uluslararası hareketliliği için önemli fırsatlar yaratılmakta, çeşitli değişim programlarıyla öğrencilerin ve akademisyenlerin perspektif kazanması hedeflenmektedir. Bu kapsamda pek çok uluslararası anlaşmaya taraf olan bir üniversitedir.

Yurtdışında uzaktan eğitimle hukuk okumak hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, alanında uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek merak ettiklerinizi öğrenebilir, dilerseniz randevu alarak Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizde yüz yüze görüşebilirsiniz. Kontenjanlarımız dolmadan acele edin, gelecek sömestr başlarken hayalinize bir adım daha yakın olmanın heyecanını yaşayın!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız