DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
İç Mimarlık Nerede Okunur?

Mimarlığın iç dekorasyona yönelik biçimiyle ilgilenen alan olarak tanınan iç mimarlık tasarıma yönelik bir zihne sahip olan ve incelikli bir estetik algının yaşam alanlarına uygulanması vizyonunu taşıyan üniversite öğrenci adaylarını sık sık çeken, yoğun kariyer olanakları sağlayan, takdir edilesi bir maddi geliri de beraberinde getiren bir meslektir. 

Türkiye’de her ne kadar kaliteli iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler mevcut olsa da bölümün son derece yüksek puanı ve Avrupa’nın gerisinde kalan akademik müfredattan dolayı pek çok Türk öğrenci iç mimarlık eğitimi almak için yurtdışını tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi bugün Türkiye’deki üniversitelerde verilen iç mimarlık eğitiminin dayandığı akademik ve estetik ekollerin çıkış noktasının yurtdışı olmasıdır.

İyi bir iç mimarlık eğitimi alınacak ülkelerin başında gelen İtalya sanat alanındaki gelişmişliğinden dolayı güçlü bir estetik algı gerektiren bu bölümde kusursuz bir öğrenim şansı sunmaktadır. Sınavsız eğitim fırsatı sunan ve hem İngilizce hem İtalyanca eğitim seçeneği ile öğrencilerine birden fazla dilde ustalaşma imkanı sağlayan İtalya’daki en kaliteli iç mimarlık eğitimini veren üniversite, ülkenin sanat başkenti Milano’da bulunan Politecnico di Milano’dur.

Politecnico di Milano, endüstriyel tasarım ve iç mimari konusunda Avrupa kıtasının öncü üniversitelerindendir. Öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kalite, inovasyon ve estetik odaklı hareket eden üniversite deneysel araştırmaya yönelik yatırımları sayesinde iş ve üretim dünyasıyla da verimli bir ilişki kurmuştur.

Üniversitenin araştırma faaliyetleri iş dünyasının ihtiyaçlarıyla yakından ilgilidir. Bu durum sayesinde Politecnico di Milano, uluslararası arenada yüksek kaliteli akademik sonuçlar elde etmiştir. Bunun dışında üniversitenin iş dünyasına olan katılımı bu araştırma faaliyetleri sayesinde artmıştır. Özellikle iç mimarlık alanında sektörle okulun arasındaki bir iletişimin hakim olduğu bu faaliyetler iç mimarlık piyasasıyla el-ele ilerlemektedir.

Kariyerine şekil verecek olan iş dünyası hakkında bilgi sahibi olmak öğrenciler için çok önemlidir. Politecnico Di Milano bu durumun son derece farkında olan bir üniversite olduğundan dolayı sektörün ihtiyaçlarına göre kendisini konumlandırarak öğrencilerinin iş hayatındaki çıkarlarını gözetecek stratejiler uygular. Fondazione Politecnico gibi vakıflarca desteklenen bu stratejilerin fonu üniversitedeki öğrencilerin iyi bir kariyer sahibi olabilmesi adına oldukça geniş tutulmaktadır.

İş dünyasıyla olan yakın ilişkisinin yanı sıra uluslararası bir saygınlığı da kazanmış bir üniversite olan Politecnico Di Milano özellikle iç mimarlık bölümünde eğitim alacak öğrencilerinin kendilerini geliştirmesine ve iş dünyasında sağlam bir konum almasına yönelik ilgisinden dolayı parlak bir gelecek hedefleyen öğrenciler için biçilmiş bir kaftandır.

Yurtdışında iç mimarlık eğitimi alabileceğiniz okullar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzmak eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Yurtdışı eğitiminizi doğru şekilde başlatabilmek için Draft Yurtdışı eğitim ayrıcalığından faydalanın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız