DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İlginç ve Keyifli Üniversite Bölümleri: Amerikanistik

Amerikanistik dediğimiz bölüm, Türkiye’de Amerikan Dili ve Edebiyatı olarak bildiğimiz üniversite bölümünün yurt dışı üniversitelerindeki adıdır. Genel olarak Amerikan tarihi içinde gelişmiş, yeşermiş bulunan edebiyat kültürünün ve biçimlerinin incelenmesidir. İngiliz Dili ve Edebiyatı'ndan farklı olan tarafı da budur aslında. Amerikan toplumu, İngilizce konuşan bir toplum olsa da, tarih sahnesinde kendine özgü bir sosyal, politik, kültürel yaşam inşa etmiştir. Kullandıkları İngiliz dili de bu yaşam biçiminin ekseninde özgünleşmiştir. 

Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci de Amerikanistik bölümlerini araştırmaktadır. Bu bölümü okuyanlar İngilizce’yi Amerikan perspektifinden düşünmek, öğrenmek ve anlamanın yanında, ABD’yi temsil eden firmalarda ve kurumlarda çalışmak için daha fazla olanak elde edebiliyorlar. 

Türkiye’de de okunabilen bir bölüm olmakla birlikte, yurt dışında Amerikan Edebiyatı okumak ülkemiz öğrencileri tarafından daha çok istenmekte, daha çok tercih edilmektedir. Bu yazımızda, Avrupa’da Amerikanistik bölümünü okuyabileceğiniz bir üniversiteden bahsedeceğiz. 

Polonya’da Amerikanistik Eğitimi: Varşova Üniversitesi

Polonya’nın başkenti Varşova’da yer alan ve kentin adını üzerinde taşıyan bu üniversite, Times Yüksek Öğrenim Sıralaması ve Şangay Sıralaması gibi uluslararası listelerde yüksek pozisyonlarda yer alır. Polonya’daki en nitelikli üniversitelerin başında gelmektedir. Üniversitenin prestiji, gelişim fırsatları ve donanımlı çalışma ortamları, üniversiteyi öğrenciler tarafından tercih edilir kılan öncelikli yönleridir. Bir üniversite olduğu kadar bir araştırma merkezi de olan Varşova Üniversitesi, Avrupa’nın en büyük araştırma girişimini yürütmektedir. Üniversitenin kendi yürüttüğü anketlere göre, mezunların %94’ü mezun olduktan hemen sonra iş bulabilmiştir. 

Bu özelliklerinin yanında Varşova Üniversitesi, Polonya’daki ve bölgedeki en nitelikli Amerikanistik bölümüne sahiptir. Amerikan kültürünü öğrenmek, İngilizce’nin Amerikan yorumunda uzmanlaşmak, ABD’de kariyer yapmak isteyen öğrenci adaylarını beklemektedir.

Bize Ulaşın

Avrupa’da Amerikan Dili ve Edebiyatı eğitimi almak, Polonya’da üniversite hayatı gibi konular hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunu yapmak için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir. Dilerseniz bizi ofislerimizde ziyaret edebilir ya da bizlere telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız