DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İlginç ve Keyifli Üniversite Bölümleri: Antik Bilimler

Antik bilimler, pek tercih edilmese de, özellikle geçmiş çağlara ve toplumlara dair meraklı olan kişilerin okumak istediği ilginç üniversite bölümlerinden biridir. Bu bölümün ilgi alanı, antik toplumlarda başlayan, geliştirilen ve o zamanlardan bugüne uzanan bilimsel çalışmalardır. Buna örnek olarak Antik Yunan fizik çalışmalarını da verebiliriz, Antik Mısırlıların matematik üzerine buluşlarını da. Çin’de biriktirilen siyaset bilimi de, Roma uygarlığındaki kültürel faaliyetler de bu bölümün konusu olabilir. 

Bu bölüm; bilim tarihi, antropoloji, sanat tarihi ve benzeri bölümlere çok benzer. Tarih merakı, ilgisi ve birikiminden büyük ölçüde beslenir. Antik çağlardaki bilim insanlarının gökleri nasıl incelediği, tarımı nasıl geliştirdiği, nasıl yazı sistemleri geliştirdikleri, toplumsal ilişkileri nasıl değerlendirdiğini, yaşama nasıl baktıklarını anlamak istiyorsanız Antik Bilimler bölümü tam size göre. 

Avrupa’da ve en iyi Almanya’da eğitimi verilen bu bölüm, Almanya’da üniversite okumak isteyen antik çağ meraklıları tarafından araştırılmaktadır. Bu yazımızda, bu bölümü okuyabileceğiniz kaliteli bir Alman üniversitesinden bahsedeceğiz. 

Freiburg Albert Ludwig Üniversitesi

Kısaca Freiburg Üniversitesi olarak da anılır. Adından da anlaşılabileceği üzere Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Freiburg im Breisgau kentinde yer alır. Kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Kuruluşu ve eğitim geleneği çok eski tarihlere dayanır. 1457 yılında, Habsburg Hanedanlığı tarafından kurulmuş, Viyana’dan sonra Avusturya-Habsburg bölgesindeki ikinci üniversite olarak kurulmuştur. Üniversitede çoğunlukla beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimlerine yönelik eğitim programları bulunur. Almanya’da bu alanlarda eğitim veren en eski beşinci üniversitedir. 11 fakülteden oluşmaktadır. Almanya’nın her bölgesinden ve 120’yi aşkın farklı ülkeden gelen öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir. 

Tarih meraklıları, sosyal bilimlerde eğitim almak isteyen pek çok öğrenci adayı, Freiburg Üniversitesi’nde eğitim almaktadır. Burada Antik Bilimler bölümü de, diğer bölümlerde olduğu gibi yüzyılları aşan bir yetkinlikle ele alınmakta ve öğretilmektedir. 

Draft Eğitim’e Ulaşın

Avrupa’daki en ilginç üniversite bölümleri, Almanya’da üniversite eğitimi ve pek çok başka benzer konuya dair merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Bunu yapmak için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir. Uzman eğitim danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşarak gerekli olan tüm bilgileri aktaracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız