DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
İlginç ve Keyifli Üniversite Bölümleri: Müzik Pedagojisi

Üniversitede müzik pedagojisi bölümü, müzikal tekniklerin gelecek kuşaklara nasıl aktarılacağı ile ilgilidir. Yani kısacası, “müzik eğitmenin eğitimi” olarak görebiliriz. Pedagojinin 20. yüzyıl boyu bir metot olarak farklı bilimsel alanlarda kendine kullanım alanı yarattığı süreçte üniversitelerde öğretilebilecek şekilde geliştirilmiştir. Dolayısıyla müzik pedagojisi bölümü, öğrencilerine “başkalarına aktarabilmeleri için” eğitim verir. Bu sanata gönlü ve yeteneği olan öğrenciler, yurt dışında müzik eğitimi almanın yollarını araştırıyor. 

Çünkü yurt dışındaki üniversiteler, Türkiye’deki üniversitelere göre çağdaş akademik müfredatlara daha hızlı adapte olabiliyorlar. Üstelik Avrupa’nın pek çok farklı bölgesinde, normal şartlarda sınavlarda başarı sağlayarak girilebilen bölümler, üniversitelerde sınavsız olarak okunabiliyor. Bu nedenden dolayı öğrencilerimiz Litvanya’da eğitim almayı tercih etmektedir. Litvanya’da müzik eğitiminizi, ayrıca müzik pedagojisi üzerinden alabiliyorsunuz. 

Bu bölümde okumak Litvanya’nın başkenti olan Vilnius’ta bulunan ve kentin de ismini almış olan Vilnius Üniversitesi’nde, uygun bir fiyata mümkündür. Şimdi birlikte kısaca, bu okulu tanıyalım.

Vilnius Üniversitesi

Geniş bir eğitim yelpazesi sunan bir üniversitedir, Litvanya’nın en büyük bilimsel kurumu olarak kabul edilmektedir. Vilnius Üniversitesi bilimsel araştırmalar açısından tüm ülkede bir merkez konumundadır. 12 fakültede eğitim veren kurum bünyesinde 7 enstitü bulunuyor. Ayrıca 4 araştırma merkezi, Litvanya’da yer alan en eski kütüphane, Modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve bir kilisesi da vardır. 

Yaklaşık 21.000 öğrenciye eğitim veren bir okuldur. Dünyadaki en iyi üniversiteler sıralaması olan QS sıralamasında ilk yüzde 4’lük dilimde yer almaktadır. Litvanya ülkesinin en yetenekli ve azimli öğrencileri için büyük bir cazibe merkezidir. 41 farklı ülkede üniversiteyle yüzlerce işbirliği anlaşması imzalamıştır. Erasmus programı kapsamında da aynı şekilde, yüzlerce değişim anlaşması bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

Litvanya’daki en iyi okulları, müzik bölümlerini, Vilnius Üniversitesi’ne kaydolma şartlarını ve yollarını öğrenmek ve hayata geçirmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Draft Eğitim Danışmanlık tüm yurt dışı eğitimi sürecinizde aktif eğitim danışmanlığı hizmeti sunar. Uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşmak için online iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız