DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İlk 1000'de Yer Alacak Bilim İnsanı Sen Olabilirsin!  Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesine Beraber Bakalım

QS Dünya Üniversite Sıralamaları gibi dünyaca ünlü okul sıralamalarında ilk 1000'de yer alan saygın yurt dışı kurumlarında kaliteli bir yurt dışı eğitimi almak ister miydiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Pek çoğu asırlara uzanan bir tarihe ve çok köklü bir eğitim geleneğine sahip olan bu üniversitelerde okumak, geleceğiniz için şüphesiz harika bir adım olacaktır. Gelin bu okullara birlikte göz atalım.

İlk 1000 Üniversite: Kharkov Politeknik Üniversitesi

Ukrayna’da bulunan Kharkiv Politeknik Üniversitesi Doğu Avrupa’daki en eski eğitim kurumlarından birisidir. Mühendislik alanında adını duyurmuş olan eğitim kurumu bu alanda Ukrayna’da eğitim veren en köklü üniversiteler arasındaki yerini her sene muhafaza ederek adından sıkça söz ettirmektedir. Kharkiv Politeknik Üniversitesi, bünyesindeki öğrencilere lisans, yüksek lisans, master ve doktora programları sunan bir eğitim kurumudur. Sınav şartı aramayan Kharkiv Politeknik Üniversitesi’nin kaliteli eğitiminden yararlanmak için meslek lisesi veya lise diploması yeterlidir. Taban puanı olmayan üniversitede lise veya meslek lisesi mezunları İngilizce veya Rusça eğitim alabilmektedir.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi 100’den fazla alanda eğitim veren ve öğrencilerine kusursuz bir teknik eğitim imkanı sunan bir üniversitedir. Slav mühendisliğinin en ileri tekniklerinin öğrencilere öğretildiği üniversitede alınacak bir lisans eğitimi analitik zekayı geliştirmeye yönelik bir müfredata göre hazırlandığından dolayı hızlı düşünme konusunda sık sık çabalaması gerekecek öğrencilere bu yetiyi kolaylıkla kazandıracaktır.

İlk 1000 Üniversite: Barselona Üniversitesi

Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olup çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Yürüttüğü araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi’nde yürütülen faaliyetler Avrupa genelinde bir kriter haline gelmiştir. Barselona Üniversitesi’nde araştırma ve teknoloji transfer faaliyetlerine toplam 100.228.728 € kaynak ayrılmıştır. Ayrıca 5.381 bilimsel yayın ve 1.131 doktora tezi yayınlanmıştır. Üniversitede 60 bölüm, 1 araştırma ve eğitim servisi, 303 konsolide araştırma grubu bulunmakta, 997 araştırma projesinde aktif çalışma yürütülmektedir. 67 patenti bulunan üniversitede 15 araştırma enstitüsü faaliyet göstermektedir.

İlk 1000'de yer alan partner okullarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız