DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

İlk 1000’de Yer Alan Çek Üniversiteleri

Kurulan ilk üniversitesi 14. yüzyıla dayanan ve Orta Avrupa’nın en köklü üniversitelerini bünyesinde barındıran Çekya, eğitimini yurtdışında sürdürmek isteyen öğrenciler için kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Bugün hala eğitim alanındaki birikim ve kalitesiyle adından sıkça söz ettiren, daha da önemlisi dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan bazı Çek Üniversitelerini sizler için derledik. 

Çekya’nın başkenti olan Prag’da bulunan Charles Üniversitesi, 1348 yılında Roma İmparatoru IV. Charles tarafından kurulmuştur. Charles Üniversitesi, bugün dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 1000’de yer alırken aynı zamanda, mezunları arasında Franz Kafka, Nikola Tesla ve Milan Kundera gibi tanınmış isimlerin bulunması dolayısıyla da dünyanın yakından tanıdığı en eski üniversitelerden biridir. Sahip olduğu gelenek ile, bir dizi uluslararası araştırma projesi yürütmeye devam üniversite, CERN ile de ortak araştırmalara imza atmaktadır. Tartışılmaz nitelik ve kalitesiyle Charles Üniversitesi, bugün 17 farklı fakültede eğitim vermektedir. Yaklaşık 50.000 öğrencisi bulunan üniversite, kalitesiyle öne çıkan Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık alanlarında yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler açısından göz ardı edilemeyecek olanaklar sunmaktadır. Bu alanlarda gösterdiği performans göz önüne alındığında ise, Çek Üniversiteleri arasında ilk sıradadır. 

Dünyaca tanınmış şehirlerden biri olan Prag’da bulunan Çek Teknik Üniversitesi ise, verdiği kaliteli teknik ve mühendislik eğitimi ile dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de yerini almıştır. 8 ayrı teknik fakültesi ile 300 yıllık köklü bir geleneğe sahip olan üniversite, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri, Profesyonel Pilotaj Eğitimi, Biyomedikal ve Klinik Teknoloji, Enformatik, Ekonomi ve Yönetim gibi 32’den fazla alanda kaliteli eğitim vermeye devam etmektedir. Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden Çek Teknik Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce olup, yaklaşık 3000 yabancı öğrencisiyle yurtdışında mühendislik ve teknik eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih sebebi olmayı sürdürmektedir. 

Teknik eğitim ve mühendislik alanlarında ön plana çıkan ve ilk 1000’lik sıralamada yer alan bir diğer Çek üniversitesi ise Ostrava Teknik Üniversitesi’dir. Uygulamalı Elektronik, Maliye, Robotik, Uygulamalı Mekanik, Jeoloji Mühendisliği, Geoinformatik, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Teknolojisi, Mobil Teknoloji, Elektronik Haberleşme Teknolojisi veya Nanoteknoloji alanlarından birinde yurtdışında eğitim almak isterseniz Ostrava Teknik Üniversitesi’ni seçenekleriniz arasında ilk sıraya yerleştirebilirsiniz. 165 yıllık köklü geleneği ile Pazarlama ve İşletmeden Kalite Yönetimine, Enerji Mühendisliğinden Maden Mühendisliğine kadar pek çok lisansüstü eğitim programına da sahip olan üniversite, yüksek lisansını yurtdışında yapmak isteyen öğrenciler için de ideal seçenekler sunmaktadır.

Eğer siz de Orta Avrupa’nın kalbinde hem maliyeti düşük hem de ilk 1000’de yer alan Çek üniversitelerinden birinde eğitim alma fırsatını kaçırmak istemiyorsanız, konu ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunun cevabı için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla telefon aracılığı ile veya randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Dünyaca tanımış üniversitelerde eğitim fırsatlarından faydalanmak için vakit kaybetmeden bizi arayın. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız