DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İlk 1000’de yer alan Letonya Üniversitelerinde Eğitim Fırsatları!

Litvanya ve Estonya ile birlikte Baltık bölgesinin üç güzel ülkesinden biri olan Letonya, eğitim alanında harika fırsatlar sunuyor. Letonya’nın kaliteli üniversitelerinde eğitim alarak parlak bir gelecek yolunda ihtiyaç duyacağınız nitelik ve becerilerin tümünü edinebilirsiniz!

Letonya, farklı kültürleri deneyimlerken kişisel gelişim yolculuğunuzu sürdürebileceğiniz bir ülkedir. Özellikle şu nedenlerden dolayı, Avrupa’da eğitim alabileceğiniz ülkeler arasında ön sıralara yükselmektedir: 

1)   Letonya’daki lisans, yüksek lisans ve doktora programları İngilizce müfredatlıdır.

2)   Letonya üniversitelerinden alınan diplomalar dünyanın neredeyse her ülkesinde geçerlidir.

3)   Yurtdışında değişim programları ve staj programları sunulur.

4)   Harç ücretleri diğer Avrupa ülkelerine nazaran düşüktür.

5)   Kampüste konaklama imkanları bulunur.

6)   Yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla makuldür.

7)   Serbest zamanınızda yapabileceğiniz pek çok aktivite ve spor etkinliği bulunur.

Bunların dışında, Letonya üniversitelerinin çok köklü bir eğitim geleneği bulunmakta olup pek çoğu çok farklı çalışma alanlarında uluslararası işbirliği programlarına taraftır. Letonya üniversiteleri bünyesinde görev yapan akademisyenlerin önemli bir bölümü uluslararası camiadan gelmektedir. 

Letonya üniversiteleri, özellikle mühendislik ve bilgi teknolojileri alanında haklı bir üne sahiptir. Bu yazımızda Letonya’nın dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer alan iki üniversitesi olan Letonya Üniversitesi ve Riga Teknik Üniversitesi’ni tanıtmak istedik.

Başkent Riga’da bulunan Riga Teknik Üniversitesi, 1862’de kurulmuştur ve Baltık bölgesinin en eski teknik üniversitesidir. Riga Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık ve Şehir Planlama Fakültesi, Yapı ve İnşaat Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi, Elektronik ve Telekomünikasyon Fakültesi, Mühendislik Ekonomisi Fakültesi, E-Öğrenme Teknolojileri ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Malzeme Bilimi ve Uygulamalı Kimya Fakültesi, Elektrik ve Elektrik Mühendisliği Fakültesi ile Ulaştırma ve Makine Mühendisliği Fakültesi bünyesinde pek çok alanda eğitim verilmektedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 650-700 bandında bulunur. RTÜ’de 15.000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir.

Letonya’nın ilk 1000’de yer alan bir diğer köklü üniversitesi de 1919’da kurulan Letonya Üniversitesi’dir. Letonya Üniversitesi, 13 fakülte, 20’den fazla araştırma enstitüsü ve çeşitli bağımsız eğitim merkezleriyle bölgenin en büyük ve lider araştırma üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. LÜ bünyesinde 130’dan fazla eğitim programı bulunur. Uluslararası işbirliği politikasını ciddiyetle sürdüren Letonya Üniversitesi, 32 Avrupa ülkesinde 368 eğitim kurumuyla 700’den fazla anlaşmaya taraf olup bu rakam her yıl artmaktadır. 

Letonya üniversitelerinde eğitim ve yaşam hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz alanında uzman danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Kariyer planlamanızı uzman ekibimizin desteğiyle hemen başlatmak için bizimle iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız