DRAFT BLOG

İlk 1000'de Yer Alan Üniversiteler Nedir?

Yurt dışında üniversite okumak birçok öğrencimizin hayali olmalı. Peki bu hayali ilk 1000'de yer alan üniversitelerde gerçekleştirmek ister miydiniz? QS Dünya Üniversite Sıralamaları ve Times Higher Education (THE)  listelerinde yer alan dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi, yurt dışı eğitimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşı öğrencilerimiz için vizyonu geniş ve kaliteli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Bahsi geçen bu listeler, çeşitli akademik  kriterler baz alınarak hazırlanan üniversite sıralamalarıdır. Bu bağlamda dünya genelinden yaklaşık 9.000 üniversitenin akademik kriterleri, başarısı ve ödülleri göz önünde bulundurularak, 3.000 üniversite değerlendirmeye alınır.

En Kaliteli Üniversiteler
İlk 1000'de olan kurumlara ise özel bir yer verilmektedir. Listelerde yer alan ve yurt dışında bulunan bu prestijli okullarda okumak; saygın ve köklü bir eğitim modelinin yanında, bünyesinde yetişen öğrencilere modern bir bilgi birikimi sağlamaktadır. Kazandığınız birikim ile birlikte uluslararası arenada kendinize güçlü bir noktada yer bulabilir ve yine uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olabilirsiniz. Üstelik, sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz bu okullar her açıdan sağlıklı ve avantajlı bir tercihtir.

Güçlü Akademik Kadrolar
Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin merak ettiği ve kayıt yaptırmak istediği dünyanın en başarılı ilk 1000 üniversitesi arasında, bulundukları ülkenin yaşam maliyetleri de baz alındığında, oldukça uygun maliyetli okullar da bulunmaktadır. Öğrenim maliyetlerinin neredeyse yurt içindeki özel okullara denk düştüğü bu saygın kurumlar, dünyanın en kaliteli eğitimini öğrencilerine vererek, kariyerini başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen kişileri en doğru şekilde yetiştirmeyi görev bilmiş ve bu doğrultuda bir eğitim modeli benimsemiştir. Akademik kadrosu ile de göz dolduran bu okullar, yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen üniversitelerdendir. 

Peki Hangi Okullar?
QS ve Times Higher Education (THE) listeleri 2020 verilerine göre akademik yönden dünyanın en başarılı ilk 1000 okulu arasında; Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Yale Üniversitesi, Chicago Üniversiesi, Pennsylvania Üniversitesi, Berkeley Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, Massachusetts Teknik Üniversitesi gibi uluslararası arenada prestijini tüm dünyaya kanıtlamış saygın kurumlar yer almaktadır. Draft Yurtdışı Eğitim'in anlaşmalı olduğu ve bu saygın kurumlar ile aynı listeyi paylaştığı kalifiye okullar arasında ise; Bologna Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Ljubljana Üniversitesi, Charles Üniversitesi, Barselona Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi ve daha pek çok kurum bulunmaktadır.

Siz de hayallerinizdeki bölümü en kaliteli üniversitelerde okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız