DRAFT BLOG

İlk 1000'de Yer Alan Üniversitelerde Yurt Dışı Eğitimi Sizi Bekliyor

QS Dünya Üniversite Sıralamaları ve Times Higher Education (THE)  listelerinde yer alan dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi, yurt dışı eğitimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşı öğrencilerimiz için vizyonu geniş ve kaliteli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Bahsi geçen bu listeler, çeşitli akademik  kriterler baz alınarak hazırlanan üniversite sıralamalarıdır. Bu bağlamda dünya genelinden yaklaşık 9.000 üniversitenin akademik kriterleri, başarısı ve ödülleri göz önünde bulundurularak, 3.000 üniversite değerlendirmeye alınır. 

Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin merak ettiği ve kayıt yaptırmak istediği dünyanın en başarılı ilk 1000 üniversitesi arasında, bulundukları ülkenin yaşam maliyetleri de baz alındığında, oldukça uygun maliyetli okullar da bulunmaktadır. Öğrenim maliyetlerinin neredeyse yurt içindeki özel okullara denk düştüğü bu saygın kurumlar, dünyanın en kaliteli eğitimini öğrencilerine vererek, kariyerini başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen kişileri en doğru şekilde yetiştirmeyi görev bilmiş ve bu doğrultuda bir eğitim modeli benimsemiştir. Akademik kadrosu ile de göz dolduran bu okullar, yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen üniversitelerdendir. 

İlk 1000 Üniversite: Karazin Kharkiv Üniversitesi
VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biridir ve Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur. Karazin Üniversitesi Ukrayna'nın Harkov şehrinde bulunmaktadır . 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada yer almaktadır.Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için Mezunlardan LYS - YGS baraj puanı istenmez , Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

İlk 1000 Üniversite: Debrecen Üniversitesi
Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın başkent Budapeşte’den sonra ikinci büyük şehri olan Debrecen’de yer alır. Macaristan’ın eğitim sürekliliği açısından en eski üniversitesi olup 1538’de kurulmuştur. DÜ’de sunulan dersler ve genel eğitim, pratik ve iş piyasasına yönelik bilgilere odaklanmıştır ve eğitim kalitesi ulusal standartların çok üzerindedir. Yerel ve ulusal şirketlerle kurduğu işbirliği sayesinde öğrenciler eğitimleri esnasında iş süreçlerine dair bir fikir edinme şansı bulurlar. Üniversitede 66 lisans ve 77 yüksek lisans programında yaklaşık 30.000 öğrenci eğitim görmektedir. Fakültelerde 198 profesör, diğer unvanlara sahip 1.252 akademisyen, 4.555 tam zamanlı idari personel ve 163 yarı zamanlı idari personel görev yapmaktadır.

İlk 1000'de yer alan diğer kurumlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız