DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

İlk 1000'deki Üniversiteleriyle Kaliteli Eğitimin Adresi Ukrayna

İlk 1000'de yer alan üniversiteleri ile kaliteli eğitimin adresi olan Ukrayna, bugün yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen pek çok Türk vatandaşı öğrencimiz için geniş olanaklar vadetmektedir. Bologna Süreci’ne dahil olduğundan bu yana Avrupa’nın ve dünya eğitim arenasının parmakla gösterilen ülkelerinden birisi haline gelen Ukrayna, uzun akademik gelişmeler sonucunda ulusal bir yüksek öğrenim sistemi oluşturmayı başarmıştır. Yurt dışından gelen öğrenci alımlarını en çok kabul eden 10 ülkeden birisi olan Ukrayna’ya her yıl dünyanın dört bir yanından sayısız öğrenci yüksek öğrenim görmek için başvuru yapmaktadır. Diplomaları neredeyse dünya çapında bir denkliğe sahip olan Ukrayna üniversitelerinin eğitim seviyesi akademisyenler, bilim adamları ve yatırımcılar tarafından sık sık takdir edilmektedir.

Ukrayna'nın İlk 1000'de Yer Alan Okulları Hangileridir?

Karazin Kharkiv Üniversitesi Doğu Avrupa'nın en eski kurumu olup, dünyanın en kaliteli ve iyi ilk 1000 üniversitesi arasında başı çekmektedir. VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Bu saygın ve prestijli kurumda lisans, yüksek lisans, master, doktora programları bulunmaktadır. Karazin Kharkiv Üniversitesi 'nin Akreditasyon seviyesi IV’dür. Karazin Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. Kharkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.

Sumy Devlet  Üniversitesi, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda yer alan Sumy şehrinde bulunmaktadır. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi akreditasyon düzeyi oldukça yüksek olan bir üniversitedir. 2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir.Kaliteli eğitimleri ile sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. 45 anadalda Lisans  eğitimi şansı sunan üniversite oldukça geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynaca'nın yanı sıra Rusça ve İngilizcedir. Özellikle  yabancı öğrenciler İngilizce eğitim verilen bölümleri tercih etmektedir. Diğer diller için ise isteyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık bölümü okuma imkânı verilmektedir. Düzenlenen dil sınavlarını geçen öğrenciler için ise hazırlık okuma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Ukrayna üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız