DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

İlk 1000 Okul Arasında Yer Alan Üniversiteleriyle  Ukrayna'da Lisans Eğitimi

Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesine sahip okulları ile Ukrayna, yurt dışında üniversite eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle öğrenci dostu olması ile bilinen ülke, yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen pek çok kişi için oldukça avantajlı bir konumdadır. Ülkemizden olduğu kadar dünyanın pek çok yerinden gelen öğrenciler, Ukrayna üniversitelerinde saygın bir eğitim görmektedir. Peki akademik açıdan oldukça güçlü bir alt yapı ile şekillenmiş olan köklü Ukrayna üniversiteleri hangileridir?

Doğu Avrupa'nın En Eski Kurumu: Karazin Kharkiv Üniversitesi

Karazin Kharkiv Üniversitesi Doğu Avrupa'nın en eski kurumu olup, dünyanın en kaliteli ve iyi ilk 1000 üniversitesi arasında başı çekmektedir. VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Bu saygın ve prestijli kurumda lisans, yüksek lisans, master, doktora programları bulunmaktadır. Karazin Kharkiv Üniversitesi 'nin Akreditasyon seviyesi IV’dür. Karazin Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. Kharkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.

Ukrayna'nın Kaliteli Ve Saygın Okullarından Biri: Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet  Üniversitesi, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda yer alan Sumy şehrinde bulunmaktadır. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi akreditasyon düzeyi oldukça yüksek olan bir üniversitedir. 2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir.Kaliteli eğitimleri ile sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. 45 anadalda Lisans  eğitimi şansı sunan üniversite oldukça geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynaca'nın yanı sıra Rusça ve İngilizcedir. Özellikle  yabancı öğrenciler İngilizce eğitim verilen bölümleri tercih etmektedir. Diğer diller için ise isteyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık bölümü okuma imkânı verilmektedir. Düzenlenen dil sınavlarını geçen öğrenciler için ise hazırlık okuma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Ukrayna'nın En Köklü Okulları Arasında Yer Alan Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. 19 fakülte, Kiev polytechnic institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Kurumda pek çok branşta eğitim verilmekte olup dünyanın en iyi okulları arasında yerini almıştır.

Siz de Avrupa'da saygın ve prestijli bir yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız