DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
İlk 1000 Üniversite: Eötvös Lorand Üniversitesi

Eğitim açısından Avrupa’daki en kalifiye programları bünyesinde bulunduran ve ekonomik anlamda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha cazip olan Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Eötvös Lorand Üniversitesi Macaristan’ın en iyi üniversitelerinden birisidir. Dünyadaki en iyi 1000 üniversite sıralaması arasında 500. Sırada yer alan Eötvös Lorand Üniversitesi aynı zamanda Avrupa’nın en iyi 250 yüksek öğrenim kurumu içerisindedir. 

1635 yılından bu yana aralıksız bir şekilde akademik eğitime devam eden Eötvös Lorand Üniversitesi sadece köklü bir geçmişe sahip değildir. Üniversite sahip olduğu köklü geçmişi günümüzün ihtiyaçlarına göre yönlendirmeyi başaran tecrübeli akademisyenlere de ev sahipliği yapmaktadır. ELÜ’deki akademik personelin %75’i akademik dereceye sahiptir ki bu oran Macaristan üniversiteleri arasındaki en yüksek orandır. 

Toplamda 8 fakülte bünyesinde 38 lisans ve 96 yüksek lisans programı bulunduran üniversitede toplamda 13.162 ders verilmektedir ve bu sebepten dolayı üniversite Macaristan’ın eğitim portföyü en geniş üniversitesi olma ünvanını da elinde tutmaktadır. 2016 yılı istatistiklerine göre Macaristan’da üniversite başvurusu yapan her 5 kişiden 1’inin tercih ettiği bir eğitim kurumu olan ELÜ’de aynı zamanda dünyadaki 80 farklı ülkeden öğrenci eğitim görmektedir ve üniversitenin 9 uluslararası ağda faaliyet göstermesinden dolayı da kurumda son derece enternasyonal bir hava hakimdir.

Eötvös Lorand Üniversitesi’nin sahip olduğu bir diğer önemli avantaj ise verdiği diplomaların tüm dünyada geçerlilik taşımasıdır. Eğitim programları Macaristan Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilen üniversitede alacağınız derslerin kredileri tüm Avrupa Birliği üye ülkelerine transfer edilebilmektedir. Ayrıca ELÜ, öğretim üyeleri ve mezunları arasında Nobel Ödülü’ne aday gösterilen kişileri de bulundurmaktadır. Okula her yıl kayıt yaptıran öğrenci sayısı 28.000’i geçmekle birlikte son derece kalifiye 1.800 araştırma görevlisi ve akademisyen ELÜ bünyesinde çalışma yürütmektedir.

Yürüttüğü akademik araştırmaların yankıları sadece Macaristan’da değil tüm Avrupa kıtasında duyulan ELÜ özellikle sosyal bilimler alanında son derece kuvvetli bir müfredata sahip bir üniversitedir. Üniversitenin köklü ve saygın akademik arka planı sayesinde ELÜ’den mezun olan öğrenciler dünyanın dört bir yanında iş imkanı bulabilmektedirler.

Sadece lisans değil yüksek lisans ve doktora alanlarında da gelişmiş bir eğitim sağlayan ELÜ bu sebepten dolayı akademik kariyere yönelmek isteyen öğrenciler için de bulunmaz bir fırsattır. Avrupa’nın en iyi akademik kadrolarından birisini bünyesinde barındıran üniversitenin öğretim görevlilerinin arasında yer almak akademik camiada kendisine bir yer kazanmak isteyen her öğrenci için büyük bir onurdur.

Avrupa’nın en renkli kentlerinden birisinde yer alan ve eğitim kalitesiyle rakiplerini kıskandıran ELÜ’de alınacak bir yurtdışı eğitimi başarılı bir kariyer hedefleyen her öğrencinin yönelmesi gereken akıllıca bir tercihtir.

Eötvös Lorand Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için eğitim uzmanlarımızla İzmir, Ankara ve İstanbul’da ofislerimizde görüşerek, kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız