DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
İlk 1000 Üniversite: Kharkiv Politeknik Üniversitesi

Ukrayna’da bulunan Kharkiv Politeknik Üniversitesi Doğu Avrupa’daki en eski eğitim kurumlarından birisidir. Mühendislik alanında adını duyurmuş olan eğitim kurumu bu alanda Ukrayna’da eğitim veren en köklü üniversiteler arasındaki yerini her sene muhafaza ederek adından sıkça söz ettirmektedir.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi, bünyesindeki öğrencilere lisans, yüksek lisans, master ve doktora programları sunan bir eğitim kurumudur. Sınav şartı aramayan Kharkiv Politeknik Üniversitesi’nin kaliteli eğitiminden yararlanmak için meslek lisesi veya lise diploması yeterlidir. Taban puanı olmayan üniversitede lise veya meslek lisesi mezunları İngilizce veya Rusça eğitim alabilmektedir.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi 100’den fazla alanda eğitim veren ve öğrencilerine kusursuz bir teknik eğitim imkanı sunan bir üniversitedir. Slav mühendisliğinin en ileri tekniklerinin öğrencilere öğretildiği üniversitede alınacak bir lisans eğitimi analitik zekayı geliştirmeye yönelik bir müfredata göre hazırlandığından dolayı hızlı düşünme konusunda sık sık çabalaması gerekecek öğrencilere bu yetiyi kolaylıkla kazandıracaktır.

 Ukrayna’nın sanayi başkenti Kharkiv şehrinde konumlanmış olan Kharkiv Politeknik Üniversitesi 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasına girmiştir. Mezunlarının YÖK Denkliği konusunda da problem yaşamadığı üniversitede eğitim alan Türk öğrenciler bu sayede ülkelerinde de rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Öğrencilerine sağladığı iş imkanları ve akademik donanımın yanı sıra yurtdışındaki pek çok üniversite ile ikili anlaşmalara sahip olan Kharkiv Politeknik Üniversitesi bu sayede uluslararası kapıları da öğrencilerine ve mezunlarına aralamaktadır. Ukrayna’nın teknik açıdan en zengin kurumu olan üniversite ufuk açan eğitimi ve tecrübeli akademisyen kadrosu sayesinde dünyanın dört bir yanından pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu tercihler sayesinde uluslararası bir üne kavuşmuş olan Kharkiv Politeknik Üniversitesi nde alınacak bir eğitim öğrencileri sadece birden fazla kültür ile bir araya getirmekle kalmaz, onlara aynı zamanda yoğunluklu bir kariyer ağı imkanını da sunar. Verdiği teorik eğitimi pratik saha çalışmalarıyla ustaca harmanlayan üniversite bu sayede öğrencilerini hem akademik açıdan mükemmel bir şekilde donatır hem de onları ancak gelişkin bir kariyer ile edinebilecek bilgilerle besler. Bu sebepten dolayı bu kurumda eğitim alan öğrenciler kariyerlerine başlar başlamaz teknik konulara yönelik hem düşünsel hem de uygulama tabanlı bir hakimiyet gösterirler.

Tüm bu elementler bir araya getirildiğinde yurtdışında alınacak bir üniversite eğitimi için biçilmiş kaftan olan Kharkiv Politeknik Üniversitesi güçlü akademik altyapısı ve Doğu Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi olan Ukrayna’daki konumu sayesinde iyi bir akademik eğitim almak isteyen her öğrencinin tercih etmesi gereken bir eğitim kurumudur. Akademik disiplinin özgün düşünceyle birleştiği bu kurum başarıyı ayağınıza getirmeyi amaçlamaktadır.

Hayallerinizi süsleyen yurtdışı eğitimini, hayalden çıkarıp gerçeğe dönüştürmek için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilir; İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız