DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

İlk 1000 Üniversite: Kiev Politeknik Üniversitesi

Mühendislik her daim revaçta olan, prestiji ve maddi geliri yüksek bir meslektir. Eğer mühendis olmak gibi bir idealiniz varsa ve Avrupa standartlarına uygun bir üniversitede okumak, kültürel açıdan farklı ülkelerden insanlar ile tanışmak, ekonomik yönden hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitim almak istiyorsanız Ukrayna’nın dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasına girmiş okullarından biri olan Kiev Politeknik Üniversitesini tercih edebilirsiniz. 

Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulan, 19 fakültesi ve 15 eğitim ve araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapan, köklü ve kaliteli bir kurumdur. Kiev Politeknik Üniversitesi’nde her yıl ortalama 42.000 öğrenci eğitim görmekte olup dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda yabancı öğrencisi bulunmaktadır. 

Ülkemizdeki çarpık sınav sisteminin aksine Ukrayna üniversiteleri ve dolayısıyla Kiev Politeknik Üniversitesi sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Sınav stresine girmeden idealinizdeki mesleğin eğitimini alabileceğiniz Kiev Politeknik Üniversitesi’ne lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. İngilizce veya Rusça olarak eğitim alabildiğiniz Üniversitede lisans eğitim süresi 4 yıldır. Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Uzay ve Uçak Mühendisliği gibi alanlarda alabildiğiniz eğitimin yıllık ücretleri ise İngilizce ve Rusça dil tercihinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Rusça eğitim almak istemeniz halinde Kiev Politeknik Üniversitesi, 1 yıllık hazırlık eğitimi de sunmaktadır.

Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biri olan Kiev Politeknik Üniversitesinden alacağınız diplomanın Türkiye de dahil olmak üzere 112 ülkede tanınırlığı bulunmaktadır. Nitelikli akademik kadrosuyla üniversitenin tüm mühendislik programları, uluslararası kalite ve donanımda öğrenciler yetiştirmektedir.

Ekonomik açıdan öğrenci bütçesini zorlamayan yaşam giderlerine sahip olan Kiev’de öğrencilerin konaklama için, birlikte kaldıkları ve bütçelerini zorlamadan yaşam giderlerini paylaştıkları evlere rastlamak mümkündür. Kiev’de üniversitenizin yakınlarında uygun fiyatlara yurt ve apart bulmanız da mümkündür. 

Kiev Politeknik Üniversitesi ve Ukrayna’da mühendislik eğitimi alabileceğiniz diğer üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon ve canlı destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyimli danışman kadrosu ile Draft Yurtdışı Eğitim olarak akademik kariyerinizin en önemli adımlarını atarken sizlere profesyonel bir destek sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız