DRAFT BLOG

İlk 1000 Üniversite: Sumy Devlet Üniversitesi

Ukrayna’nın Sumy şehrinde bulunan Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğu bölgesinde yer alan bir eğitim kurumudur. 1948 yılından bu yana akademik eğitim veren üniversite köklü geçmişini geleceğe dair kuvvetli bir vizyonla birleştirmeyi başarmıştır. Akreditasyon düzeyi Ukrayna’daki üniversiteler arasında son derece yüksek olan bu eğitim kurumu 2015 yılından itibaren Times Yükseköğretim Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda dünyanın en iyi üniversiteleri arasına dahil edilmiştir. Son derece kaliteli eğitimi sayesinde sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla ülkeden yabancı öğrenci kabul eden kozmopolit bir yükseköğretim kurumudur. 45 farklı anadalda lisans eğitimi şansı sunan Sumy Devlet Üniversitesi sahip olduğu geniş eğitim yelpazesi dolayısıyla bünyesinde eğitim gören öğrencilerin çok yönlülüğünü de geliştirmektedir. 

Ülkenin resmi dili olan Ukraynacanın yanı sıra İngilizce ve Rusça dillerinde de eğitim veren Sumy Devlet Üniversitesi’nde özellikle yabancı öğrenciler İngilizce eğitim veren bölümleri tercih etmektedirler. Diğer dillerde eğitim görmek isteyen öğrenciler ise üniversitenin kaliteli eğitmenlerince hazırlanmış bir yıllık bir hazırlık bölümü okuma şansına erişmektedirler. Düzenlenen dil sınavını başarıyla geçen öğrenciler için ise hazırlık okuma zorunluluğu bulunmamaktadır.

“Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi” sıralamasında kendisine yer bulan Sumy Devlet Üniversitesi’nin en önemli avantajlarından birisi ise ücretleridir. Diğer üniversitelere kıyasla daha uygun olan ücretlerin yanı sıra üniversite kampüsünde sunulan sosyal olanaklar o kadar gelişmiştir ki çoğu zaman öğrencilerin kampüsün dışına çıkmasına gerek kalmamaktadır ve bu sayede okulda eğitim gören kişiler sosyal imkanlardan geri kalmadan eğitim hayatlarına odaklanma fırsatı bulurlar. Son teknoloji ekipmanlarla donatılan üniversite özellikle gelişmiş kütüphanesi sayesinde öğrencilere muazzam bir akademik kaynak dökümantasyonu sunmaktadır. Öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasını sağlayan adaptasyon etkinliklerine de ev sahipliği yapan üniversitenin faal öğrenci kulüpleri, ders dışında gerçekleşen sosyal faaliyetlere ön ayak olarak bir paylaşım zemini oluşturmaktadırlar.

Uluslararası faaliyetlerde ise Sumy Devlet Üniversitesi, ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İsveç, Polonya, Litvanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Japonya, Güney Kore, Çin ve Rusya Federasyonu’ndan 200’den fazla partnerle işbirliği içerisindedir. Magna Charta Universitatum, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve pek çok uluslararası örgüte üye olan eğitim kurumunda 10 profesyonel bilimsel dergi, monografi, 800 bilimsel makale ve 70 ders kitabının yazıldığı bir basımevi mevcuttur ve tıpkı üniversite kütüphanesi gibi öğrenciler bu basım evinin de imkanlarını neredeyse sınırsızca kullanabilmektedirler. 

Öğrencilerine sağladığı imkanlar kadar akademik başarısıyla da adından sık sık söz ettiren Sumy Devlet Üniversitesi, kalifiye bir yurtdışı eğitimini tanınmış bir kurumda almak isteyen öğrencilerin yapabileceği tercihler arasında en güveniliridir.

Ukrayna’da köklü ve kaliteli bir yurtdışı eğitimi almak için, yurtdışı üniversiteleri konusunda kendini ıspatlamış eğitim danışmanlarımızla İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizde yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız