DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İlk 1000 Üniversite: Varşova Tıp Üniversitesi

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan Polonya, Bologna süreci kapsamında olan ülkelerdendir. Başkenti Varşova hem eğitim kalitesiyle hem de ekonomik yaşam şartlarına sahip olmasıyla dünyanın pek çok ülkesinden Avrupa’da eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilen şehirlerden biridir. 

Avrupa’nın diğer başkentleriyle de kıyaslandığında yaşam maliyetleri açısından dikkatleri üzerine çekerek, öğrenci dostu kentler arasında ilk 5’te yer alan Varşova dünya üniversiteleri kalite sıralamasında ilk 1000’de bulunan üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır. 2017 yılında yapılan QS En İyi Öğrenci Kentleri sıralamasında da dünyada 27. sırada bulunmaktadır. Eğitim ve yaşam maliyetinin diğer Avrupa ülkelerinden görece düşük olması ve buna karşılık Avrupa standartlarında verdiği eğitim ve mezuniyet sonrası sunduğu olanaklarla öğrencilerin tercih sebebi olmuştur.

Köklü ve kaliteli eğitimiyle tıp alanında en iyi üniversiteler arasında gösterilen Varşova Tıp Üniversitesi, 2017 yılı dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000 üniversite arasına girmiştir. Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği okulların başında yer alan Varşova Tıp Üniversitesi, 1809 yılında kurulmuştur. Üniversite bünyesinde 1400’ün üzerinde akademisyen görev yapmakta ve her yıl çok sayıda yabancı öğrencinin eğitim aldığı üniversitede 9000’den fazla öğrenci bulunmaktadır. 141 bölüm ve kliniğin yer aldığı Varşova Üniversitesi Devlet Hastanesi ülkenin en iyi eğitim araştırma hastanesi konumundadır. 

Lisans eğitiminin 5 ila 6 yıl arasında değişiklik gösterdiği Varşova Tıp Üniversitesinde, İngilizce eğitim alabilme imkanı da yabancı öğrenciler için tercih sebebidir. Dünyanın farklı pek çok ülkesinden öğrencinin eğitim aldığı üniversitede kaliteli bir eğitim alırken aynı zamanda farklı kültürden insanlar tanıyacak, arkadaşlıklar kuracaksınız. Yarı zamanlı olarak çalışma imkanınızın da bulunduğunu ve bunun yabancı dilinize ve iletişim becerilerinize ne kadar büyük bir katkı sağlayacağını da belirtmek isteriz. 

Varşova Tıp Üniversitesi ve Polonya’daki öğrenci yaşamına dair daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isterseniz bizi, Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizde ziyaret edebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımız size ihtiyacınız olan tüm bilgiyi verirken size en uygun bölüm ve okulu seçmenizde de yardımcı olabilirler. Draft Yurtdışı Eğitim olarak bu alanda uzun zamandır faaliyet gösteren bir ekip olarak akademik kariyerinizde size profesyonel destek sunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız